پیام مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان به مناسبت 13 آبان

نماینده ولی فقیه در گلستان و استاندار این استان با صدور پیامی مشترک 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام که روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش آموز نام گرفته است را گرامی داشتند.

در پیام مشترک آیت الله سید کاظم نورمفیدی و حسن صادقلو آمده است: همواره در طول تاریخ سترگ ایران اسلامی رشادت ها، از خود گذشتگی ها و جان فشانی های ملت شریف، اندیشه استعماری و تسلط دشمنان را از این سرزمین دور کرده است.
در این پیام به اهمیت 13 آبان اشاره شده و می افزاید: این روز یادآور دانش آموزان رشیدی است که در سال 1357 کلاس درس مبارزه با استکبار خود را در خیابان ها برگزار و در برابر دژخیمان رژیم شاه شور و شعور انقلابی و هویت ایمانی خویش را به نمایش گذاشتند.
13 آبان تداعی کننده پایمردی جوانانی است که در سال 1358 در پیروی از امام خویش طبل رسوایی جاسوسان آمریکایی را به صدا درآورده و ثابت کردند که ایرانیان هرگز ننگ سیطره استکبار را بر پیشانی خود نپذیرفته و نخواهند پذیرفت.
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان همچنین در این پیام آورده اند: اهمیت تسخیر لانه جاسوسی به گونه ای بود که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) این روز را انقلاب دوم ملت ایران نامیدند و به واقع این تعبیر امام نفس عمل شجاعانه فرزندان این آب و خاک را نمایان کرد و براستی جان فشانی های دانش آموزان و دانشجویان ایران اسلامی که بر گرفته از فرهنگ عاشورایی است هرگز از یاد و خاطره مردم ایران اسلامی زدوده نخواهد شد.
در بخشی دیگر از این پیام آمده است: همزمانی 13 آبان با ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) که در راه احیای دین رسول الله (ص) تن به هیچ گونه ذلتی نداد، افقی در مسیر حق گرایی و استکبار ستیزی برای ملت ایران و مردم استان گلستان است.
در پایان این پیام با اشاره به این که مردم شریف و انقلابی استان گلستان که در تمام صحنه های شکوهمند انقلاب اسلامی نقشی تاثیر گذار و تعیین کننده داشته اند، افزوده اند: اکنون نیز با تاسی به رشادت های مجاهدان عرصه انقلاب اسلامی و حضور پررنگ در راهپیمایی 13 آبان، پرچم مبارزه با استکبار را برافراشته نگاه خواهند داشت.
گفتنی است راه پیمایی بزرگداشت 13 آبان از میدان شهرداری گرگان به طرف مصلی این شهر راس ساعت 9.30 صبح فردا /چهارشنبه/ برگزار می شود.

  12 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز