استاندارگلستان: مطالبات قانونی کتابخانه ها از شهرداری ها پیگیری شود

استاندار گلستان با بیان اینکه ارتقاء جامعه از مسیر کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه حاصل می شود، گفت: در راستای توسعه این بخش، مطالبات کتابخانه ها از شهرداری های استان براساس قانون پیگیری و محاسبه و در اجرای جزئیات با توافق مدیران انجام پذیرد.

حسن صادقلو روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: باید سیمای استان عرصه کتاب و کتابخوانی باشد و زمینه افزایش استقبال عمومی از کتاب و مطالعه فراهم شود.
استاندار همچنین با اشاره به طرحی که در نهاد کتابخانه های گلستان در خصوص بررسی دلایل استقبال کم از کتاب در حال اجرا می باشد، افزود: باید این طرح در سطح استان و با حساسیت پیگیری و نتیجه این تحقیقات در جهت توسعه فرهنگ مطالعه و کاهش آسیب های اقبال کم از کتابخانه ها بکار گرفته شود.
هم اینک عضویت فقط 60 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 850 هزار نفری گلستان در کتابخانه های عمومی آماری نگران کننده و قابل تامل است.
همچنین براساس اعلام استانداری گلستان در این جلسه رضا قوانلو سرپرست اداره کل کتابخانه های استان گزارشی ارائه و مساله نحوه واگذاری خانه های ترویج جهاد کشاورزی نیز مطرح شد و پس از تبادل نظر اعضای حاضر مقرر گردید 20 واحد روستایی مرکز ترویج با همکاری جهادکشاورزی استان و از طریق کمیسیون ماده 69 در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی جهت تجهیز و استفاده عمومی مردم قرار گیرد.
24 تا 30 آبان با عنوان هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

  13 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز