مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا در گلستان برگزار می شود

حج و زیارت استان گلستان اعلام کرد: مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و مسئولان کشوری و استانی این سازمان روز سه شنبه هفته جاری در شهرستان گنبدکاووس برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی و اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج وزیارت و مسئولان ارشد استانی در مصلی اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در شرق گلستان برگزار خواهد شد.
مدیریت حج و زیارت گلستان در این خصوص از مردم استان و کارگزاران زیارتی گلستان برای حضور در این مراسم دعوت کرد و اعلام نمود که این آیین روز سه شنبه مورخ 94/8/19 از ساعت 9 صبح لغایت 11 برگزار می شود.
حادثه تلخ درگذشت خیل عظیمی از حجاج کشورهای مختلف در روز عید قربان در سرزمین منا ملت های مسلمان واز جمله مردم ایران اسلامی را سوگوار کرد.
در این فاجعه که صبح پنجشنبه دوم مهرماه در رمی جمرات منا رخ داد، هزاران حاجی از کشورهای مختلف جان خود را از دست دادند.
امسال 64هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان سعودی شده بودند که از این تعداد در روزعید قربان، 465 زائر حین مراسم رمی جمرات جان باختند.
گلستان نیز امسال حدود یکهزار و 800زائر را در قالب 13 کاروان راهی حج تمتع کرده بود که در فاجعه منا 49 نفر از آنان که بیشتر از اهل سنت استان و از کاروان های گنبدکاووس هستند، جان باخته و یا مفقود شدند.

  17 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز