کشت 15 هزار هکتار جو در استان گلستان

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: از ابتدای فصل کشت تاکنون 15 هزار هکتار جو در استان گلستان کشت شده است.

محمدرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: از ابتدای فصل کشت تاکنون 15 هزار هکتار جو در استان گلستان کشت شده و بیش از 2 هزار و 400 تن بذر جو برای کشت مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال قیمت خرید تضمینی جو یک‌هزار و 12 تومان اعلام شده، افزود: پیش‌بینی می‌شود در بیش از 70 هزار هکتار از مزارع استان گلستان امسال جو کشت شود.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان تصریح کرد: سال گذشته 90 هزار هکتار جو در استان گلستان کشت شد که با قیمت تضمینی 920 تومان خریداری شد.

وی گفت: همچنین تاکنون 10 هزار هکتار گندم در استان گلستان کشت شده و پیش‌بینی می‌شود 390 هزار هکتار گندم کشت شود.

عباسی افزود:  برنامه وزارتخانه در استان گلستان 360 هزار هکتار گندم است و برای این میزان سطح کشت 40 هزار تن بذر بوجاری شده گندم آماده شده است

مدیر زراعت جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه امسال خرید تضمینی گندم کیلویی یکهزار و 270 تومان اعلام شده، گفت: امسال قیمت بذر جو یک‌هزار و 250 تومان و قیمت گندم یک‌هزار و 490 تومان اعلام شده است.

عباسی تصریح کرد: شرایط مناسب آب و هوایی، توزیع بذر مناسب اصلاح شده، اجرای برنامه‌های مدیریت مزارع و استفاده بهینه و مناسب از کودهای شیمایی می‌تواند از مهم‌ترین عوامل افزایش تولید جو در استان گلستان باشد.

وی درباره مطالبات کشاورزان گلستانی هم گفت: تمهیداتی برای تامین و پرداخت هر چه زودتر همه مطالبات کشاورزان اندیشیده شده و به زودی همه این مطالبات پرداخت خواهد شد.

  17 آبان 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز