آخرین جزئیات کامل سرقت مسلحانه طلافروشی در آق‌قلا

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از وقوع یک سرقت نافرجام از طلافروشی در آق‌قلا با اقدام سریع پلیس خبر داد.

صبح روز گذشته مردم حاضر در اطراف طلافروشی به نام آلتینی در شهرستان آق‎قلا متوجه وقوع سرقت مسلحانه از این طلافروشی توسط دو خانم و یک آقا شدند.

مردم که برای جلوگیری از فرار سارقان در اطراف طلافروشی جمع شده بودند بلافاصله با پلیس 110 تماس گرفتند.

به گفته شاهدان حادثه، سارقان برای جلوگیری از عکس‎العمل صاحب مغازه با افشانه اشک‎آور به صورت صاحب مغازه طلافروشی اقدام به جمع‎آوری طلاجات داخل مغازه کردند.

بر اساس این گزارش، سارقان که متوجه حضور مردم در اطراف مغازه شده بودند بلافاصله از مغازه خارج شده و متواری شدند اما در نهایت با حضور سریع پلیس و همراهی مردم، یکی از سارقان دستگیر شد.

وقوع این سرقت در شهرستان کوچکی همانند شهرستان آق‎قلا در استان گلستان موج جدیدی از نگرانی را در سطح شهرستان ایجاد کرد که باعث واکنش افراد مختلف در فضای مجازی بخصوص شبکه‎های اجتماعی شد.

حساسیت نوع وقوع این سرقت و دلایل پنهان بودن زوایای مختلف آن باعث شد تا مقامات انتظامی تا امروز از اظهارنظر در خصوص این سرقت خودداری کنند؛ بنا بر اظهارات مقامات انتظامی این سکوت خبری برای اطلاع از جزئیات دقیق‎تر این واقعه برای اطلاع‎رسانی شفاف و صریح و دستگیری دیگر اعضای این باند سرقت صورت گرفته است.

پس از پیگیری اصحاب رسانه و خبرنگاران، در نهایت جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان عصر امروز در جمع خبرنگاران حاضر شده و در خصوص جزئیات این سرقت با خبرنگاران گفت‎وگو کرد.

سرهنگ علی‌اکبر جاویدان در خصوص جزئیات این سرقت مسلحانه، گفت: ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز گذشته از طریق تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک سرقت از طلافروشی شهرستان آق‌قلا به پلیس، گزارش شد.

وی ادامه داد: بلافاصله اکیپ فوریت‌های پلیسی 110 و در ادامه یگان امداد، پلیس آگاهی و فرمانده انتظامی شهرستان در محل حاضر و به پیگیری موضوع پرداختند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارات شاهدان حادثه، سارقان که دو مرد و یک زن بودند، پس از ورود به طلافروشی با استفاده از افشانه، مانع هرگونه اقدامی از سوی صاحب طلافروشی شده و بر این اساس به صاحب مغازه فرصتی برای به صدا در آوردن آژیر خطر را هم ندادند.

سرهنگ جاویدان تاکید کرد: دو نفر از سارقان پس از مشاهده تجمع مردم در اطراف طلافروشی بلافاصله با وسیله نقلیه خود از محل متواری و فرد دیگر نیز پس از رها کردن طلاها وارد یکی از ساختمان‌های همجوار محل وقوع سرقت شد.

وی اضافه کرد: با حضور سریع ماموران در محل حادثه و هماهنگی با مرجع قضایی، با بازرسی منازل و اماکن اطراف، در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری فرد مورد نظر شدند که پس از بازرسی از متهم، ماموران یک قبضه سلاح کلت کمری را از وی کشف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان تاکید کرد: ماموران در ادامه، با استفاده از امکانات تخصصی و تجهیزات لازم ساعاتی پس از وقوع سرقت، خودروی سارقان را شناسایی کرده و موفق شدند یکی دیگر از متهمان را در مخفیگاه خود دستگیر کنند.

به گفته وی تلاش مجدانه پلیس در جهت دستگیری دیگر همدست سارقان که یک خانم است، ادامه دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان تاکید کرد: پلیس گلستان با اقتدار برابر اینگونه  مجرمان ایستادگی خواهد کرد و بر هم‌ زنندگان نظم و امنیت باید بدانند که استان گلستان جولانگاه جنایات آنان  نخواهد بود.

سرهنگ جاویدان با اشاره به همکاری مردم در راستای دستگیری متهم تاکید کرد: اطلاع‌رسانی سریع وقوع سرقت از طریق مردم به پلیس یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در موفقیت ماموران در اجرای این عملیات مهم بوده است.

وی اضافه کرد: تقاضای پلیس از مردم این است که در هنگام مواجهه با چنین مواردی بلافاصله موضوع را به پلیس 110 اطلاع داده و از هرگونه اقدام شتابزده خودداری کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان متذکر شد: در هنگام حضور ماموران پلیس در صحنه واقعه، توصیه می‌شود برای جلوگیری از هرگونه حادثه غیرمترقبه بستر لازم را جهت اقدامات تخصصی پلیس فراهم کنند.

بر اساس فیلم منتشر شده از لحظه دستگیری نخستین متهم این سرقت، شدت ناراحتی و عصبانیت مردم تا اندازه‌ای است که پلیس برای متفرق کردن مردم، اقدام به تیراندازی هوایی کرده‎ است.

  8 آذر 1394
بخش : استان گلستان / حوادث
کد خبر: 50444
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز