عاملان قتل‌های سریالی استان گلستان پای میز محاکمه

پرونده عاملان قتل‌های سریالی گلستان پس از صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری فرستاده شد.

اوایل بهار امسال با وقوع سرقت مسلحانه خودروی پراید و فوت راننده خودرو به‌دلیل اصابت گلوله سارقان، پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان تشکیل شد.

در ادامه تحقیقات مشخص شد با این سلاح چند فقره سرقت و قتل‌های دیگر در محل‌های مختلف شهرستان‌های گرگان، کردکوی، علی‌آباد، گنبدکاووس، خان ببین و دلند رخ داده است.

در ادامه، سارق که از مجرمان سابقه‌دار بود شناسایی و دستگیر شد. بررسی‌ها نشان داد، این فرد از سال 1378 تاکنون همراه فرزندانش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرده که در یک عملیات ضربتی سه متهم دیگر هم دستگیر و در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند. اعضای این باند در بازجویی‌ها به 13 فقره قتل با انگیزه سرقت در سطح استان گلستان اعتراف کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حقی، دادستان عمومی و انقلاب گرگان در این باره به میزان گفت: برای 15 نفر که در پرونده این قتل‌ها نقش داشتند، کیفرخواست صادر شده است.

این در حالی است که سه نفر از متهمان اصلی پرونده به 13 فقره قتل عمدی اعتراف کردند و در تحقیقات مشخص شد تمامی قتل‌ها توسط آنها انجام شده است. درحال حاضر سه نفر از متهمان اصلی پرونده با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند و 12نفر دیگر نیز با قید وثیقه آزاد هستند.

  20 دی 1394
بخش : استان گلستان / حوادث
کد خبر: 51564
مرجع: جام جم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز