امام جمعه موقت گرگان:
استفاده از مواد محترقه در مراسم چهارشنبه آخر سال پسندیده نیست

امام جمعه موقت گرگان با انتقاد از تغییر مراسم‌های سنتی در سال‌های اخیر گفت: استفاده از مواد محترقه و منفجره در مراسم چهارشنبه آخر سال پسندیده نیست و باعث سلب آسایش مردم می‌شود.

حجت‎الاسلام محمدقاسم لیوانی در خطبه‎های نماز جمعه امروز گرگان، با اشاره به برگزاری انتخابات باشکوه هفتم اسفندماه، اظهار کرد: با توجه به آنکه در برخی از شهرهای استان، انتخابات به مرحله دوم کشیده شده است، بهتر است مردم از ساعات اول آغاز رای‎گیری پای صندوق‎های رای حاضر شوند و کار را به لحظات آخر نیاندازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایان سال و آغاز سال جدید و در پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال، تاکید کرد: متاسفانه در این روز برخی از جوانان و نوجوانان و حتی در برخی از موارد بزرگسالان با استفاده از مواد منفجره که صداهای بسیار مهیبی دارد، باعث سلب آسایش مردم می‌شوند.

امام جمعه موقت گرگان خاطرنشان کرد: استفاده از این موادهای منفجره نه تنها برای افراد استفاده کننده خطرناک است، حتی در برخی موارد باعث ایجاد خسارت و مشکل برای دیگران به‌خصوص بانوان بارداد، افراد دارای بیماری قلبی و زنان و کودکان می‎شود و امری بسیار خطرناک و ناپسند است.

حجت‎الاسلام لیوانی با اشاره به روز 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که روز شهید نامگذاری شده است، بیان کرد: فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهداء و خانواده‎های آنان بود.

وی اضافه کرد: این امر به این دلیل بود که در سال‎های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ترورهایی در کشور انجام شد که حضورت امام خمینی(ره) احساس کردند ممکن است دشمن به شکل‎های مختلف دسیسه‎هایی را اجرا کند.

 امام جمعه موقت گرگان تصریح کرد: همه ما باید خانواده‎های شهداء را تکریم کنیم و نباید به گونه‎ای باشد که رشادت‎ها و تلاش‎های این عزیزان که در برخی موارد حتی تنها فرزندان خانواده بودند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند، فراموش شود.

حجت‎الاسلام لیوانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: موضوع تربیت کودکان در منزل که به عنوان زیربنای جامعه اسلامی محسوب می‎شود این روزها کمتر مورد توجه قرار گرفته و این بخشی از زندگی آن حضرت است که باید بیشتر برجسته شود.

 وی در پایان ابراز کرد: می‌توان روش زندگی آن حضرت به‌خصوص در تربیت کودکان برای مادران امروز الگو باشد زیرا تربیت فرزند باید از نخستین لحظات زندگی وی آغاز شود و خانواده‎ها به‌خصوص مادران در تکریم شخصیت فرزند، عشق و محبت به وی، آموزش نظم و انضباط را در دستور کار قرار دهند.

 

  21 اسفند 1394
بخش : استان گلستان / داخلی
کد خبر: 52720
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز