استاندار گلستان:
اقتصاد مقاومتی و مدیریت پساتحریم سرلوحه برنامه‌های سال ۹۵ در گلستان است

استاندار گلستان گفت: ما به دنبال مدیریت پساتحریم و اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان گلستان هستیم.

 

حسن صادقلو در آخرین جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: آغاز سال با یک شعار بسیار هدفمند و نظام مهندسی که از طرف مقام معظم رهبری شکل گرفته بود آغاز کردیم و دولت، ملت، همدلی و همزبانی این طلیعه آغاز سال ما بود.

وی افزود: این شعار مورد توجه و زمینه‌ای شد که ما در سال 94 عرصه‌های بسیار سهمگینی را پشت سر بگذاریم و در مذاکرات نتایج بزرگ برای ما ایجاد کرد و ما باید بدنبال مدیریت پساتحریم باشیم.

وی  با اشاره به فاجعه منا تصریح کرد :فاجعه منا، فاجعه ساده‌ای نبود و می‌توانست کشور را تحت تاثیر قرار دهد و در سایه همین همدلی این مسئله در کشور و استان ما مدیریت شد.

استاندار گلستان تصریح کرد: امسال 2 انتخابات مهم داشتیم و بیشترین مشارکت در استان ما بود که رتبه برتر در کشور داشتیم.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومی از مباحث مهم دیگر  است و این همان اقتصاد مردمی است و اگر درون‌زایی را بخواهیم محقق کنیم باید اقتصاد را مردمی کنیم.

صادقلو افزود: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در سال اینده براساس اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی تقویت شهرداری‌های کوچک را رویکرد سال 95 اعلام کرد و اظهار داشت: در شهر اگر طبقه بندی کنیم توسعه، به شهرداری ها برمی‌گردد و در بحث توسعه روستایی، درآمد پایدار اصل مسئله است و اگر می‌خواهیم توسعه روستایی داشته باشیم باید درآمد پایدار داشته باشیم و باید دانش بومی و فناوری روز در بنگاه‌های روستایی داشته باشیم و این مسیر اصلی در توسعه روستا است.

صادقلو گفت: در روستاهایی که درآمدزایی ایجاد شد مردم در روستاها ماندند و حاشیه‌سازی در شهر ایجاد نکردند.

وی گفت: 6 هزار پروژه پیش‌رفته و 2100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد و بیکاری از 13.7 به 9.1 رسید که برای ارتقای شاخص دقت شود.

  25 اسفند 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز