صدور ۶۰۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان گلستان

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: ثبت احوال استان گلستان سال آینده صدور ۶۰۰ هزار کارت ملی هوشمند را در برنامه دارد.

حسن وفایی دیلمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از خدمات ثبتی و هویتی به دفا‌تر پیشخوان داده می‌شود و هم اکنون 2 دفتر پیشخوان در گرگان و گنبد فعال هستند و سومین دفتر نیز افتتاح می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان تصریح کرد: تاکنون مجوز 5 دفتر پیشخوان دیگر نیز گرفته شده و در سراسر استان گلستان راه اندازی می‌شود، مقدمات اخذ مجوز 10 دفتر دیگر نیز در حال انجام است و در اوایل سال آینده افتتاح می‌شود.

وفایی گفت: این دفاتر 6 خدمت صدور کارت ملی هوشمند، صدور المثنی کارت ملی هوشمند، صدور گوهی فوت، صدور گواهی تجرد، تعویض شناسنامه و صدور شناسنامه المثنی را ارائه می‌دهد.

به گفته وی، از مهم‌ترین برنامه‌های سال آینده ثبت احوال استان گلستان صدور 600 هزار کارت ملی هوشمند است، امسال یکصد و 60 هزار کارت ملی هوشمند صادر شده که یکصد هزار کارت تحویل شده و 10 هزار کارت نیز آماده تحویل است.

وفایی اظهار کرد: در سال آینده برنامه ایجاد 15 دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال را داریم، مشکل فعلی ما قطعی مکرر خطوط مخابراتی است و باید به فیبر نوری تبدیل شود.

وی تاکید کرد در 11 ماه سال 94 تعداد 40 هزار و 365 ولادت، 8 هزار 235 وفات، 16 هزار و 562 ازدواج و 2 هزار و 948 مورد طلاق در استان گلستان ثبت شده است.

وفایی خاطر نشان کرد: فاطمه، یسنا، زهرا، فاطمه زهرا و اسرا در اسامی دختران و محمد، امیرعلی، محمدطا‌ها، ابوالفضل و محمدامین در اسامی پسران بیشترین فراگیری را در استان گلستان داشته است.

  29 اسفند 1394
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 52754
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز