امام جمعه گرگان:
فرهنگ حفاظت از طبیعت را گسترش دهیم

‌نماینده ولی فقیه در گلستان و امام‏‌جمعه گرگان با گرامیداشت ۱۳ فروردین، روز طبیعت، گفت: به آنچه که مخلوق بی واسطه ذات اقدس الهی باشد، مانند دریا، کوه و جنگل، طبیعت می‌گویند و طبیعت، مظهر جمال و قدرت پروردگار است و باید فرهنگ حفاظت از آن راگسترش دهیم.

آیت‏‏‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی این هفته جمعه شهر گرگان اظهارکرد: در روایات اسلامی آمده است نگاه به سه چیز، انسان را به بهشت می‌رساند، نگاه به چهره پدر و مادر، نگاه به قرآن و نگاه به دریا و باید از این زیباهایی و مخلوقات خداوند بهره لازم را ببریم.

 

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دریا، مظهر جمال و قدرت الهی است و نگاه به آن تا این اندازه اهمیت دارد، بنابراین نباید با آن هرگونه که دلمان می‌خواهد رفتار کنیم.

 

وی افزود: از ملت مومن و مسلمان انتظار می‌رود که قدر این نعمت الهی را بدانند، اما متاسفانه در عمل، توجهی به آن نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: پروردگار از اینکه مخلوق وی به مظهر جمال و قدرت او نگاه کند، خشنود می‌شود، بنابراین ما هم باید همان‌گونه که طبیعت را زیبا از ذات اقدس الهی تحویل می‌گیریم، زیبا و سالم هم تحویل دهیم.

 

آیت الله نورمفیدی همچنین با گرامیداشت 18 فروردین سالروز جهانی بهداشت اظهار کرد: انسان مومن همان‌گونه که در مقابل روح خود مسئولیت دارد تا از نفوذ شیطان در آن جلوگیری کند، به همان اندازه هم باید مراقب جسم خود باشد.

 

خطیب جمعه گرگان ادامه داد: مسئله مراقبت از جسم و روح در روایات اسلامی آمده و حتی در نشستن، خوابیدن، خوردن و آشامیدن نیز تاکیدات فراوان شده و این نشان می دهد که شارع مقدس اسلام در مسئله رعایت بهداشت فردی بسیار حساس است.

 

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: ریشه بسیاری از بیماری‌ها شکم پرستی و اسراف است و ریشه بسیاری از دواها، توجه به مساله پیشگیری است که مسلمانان و همه مردم جهان باید به این مهم توجه جدی داشته باشند و این مساله سلامت برای ما مسلمانان امر دینی است و ریشه اعتقادی دارد.

 

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به 19 فروردین سالروز شهادت آیت الله سیدمحمدباقر صدر و خواهرش به دست رژیم بعثی عراق در زندان های این کشور، گفت: این عالم برجسته امید آینده برای اسلام بود و در واقع این شهید بزرگوار، در کنار مسئله امید دنیای اسلام، متفکر به روز و عالم بود و ما چنین عالمی که همه این موارد را با هم داشته باشد، کم داریم.

 

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: به همین علت وی به دستور آمریکا و یا گروه‌ها و مستکبرین دیگر توسط صدام به شهادت رسید.

 

امام جمعه گرگان همچنین در خطبه نخست با اشاره به خطبه‌ای از نهج البلاغه برگرفته از سخنان و خطبه‌های امام علی (ع)، با اشاره به شخصیت سیاسی آن امام گفت: این خطبه و شخصیت سیاسی امام علی (ع) نشان می‌دهد که دنیا برای ایشان ارزشی ندارد و ما نیز که پیرو آن حضرت هستیم، باید از او تبعیت کنیم و نعمت‌های این دنیا فانی و از بین رفتنی است.

  13 فروردین 1395
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز