همزمان با روز طبیعت با وجود بارش سنگین باران؛
مردم استان گلستان به دامن طبیعت رفتند

طبیعت استان گلستان در ایام مختلف سال به خصوص روز ۱۳ فروردین، میزبان مردم این استان و مسافران نوروزی در روز طبیعت است.

در سیزدهمین روز سال نو شمسی که به روز طبیعت یا همان سیزده بدر نامگذاری شده، خیل عظیم مسافران نوروزی و نیز مردم نقاط مختلف گلستان با وجود بارش باران در بیشتر مناطق استان به دامن طبیعت رفتند.

استان گلستان که سطح جنگل‌‍ها و مناطق جنگلی آن حدود ‪ 430‬هزار هکتار بوده و از غرب تا شرق استان به طول 260‬کیلومتر امتداد دارد، مکانی مناسب برای گذراندن یک روز خوب و بیادماندنی در طبیعت است.

برخی پارک‌های مشهور و زیبای جنگلی گلستان شامل پارک ملی گلستان، ناهار خوران، النگدره، امام رضا (ع)، قرق، دلند و کبودوال از قدیمی ترین تفرجگاه‌های طبیعی این استان به شمار می روند که با دارا بودن امکانات رفاهی مناسب، شرایط خوبی را برای استراحت و تفریح گردشگران فراهم کرده اند.

اسماعیل مهاجرمدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: در روز انس باطبیعت یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در قالب گشت‌های "مسیر سبز ساحل پاک"، اکیپ‌های اجرایی را در مناطق گردشگری آماده خدمت و اطلاع رسانی مهمانان نوروزی تشکیل داده و اقداماتی را برای ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی انجام می‌دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری گرگان هم با اشاره به تمهیدات روز طبیعت گفت: کلیه احتیاجات مردم در تفرجگاه های النگدره، هزارپیچ و ناهارخوران مانند مایع دستشویی سرویس‌های بهداشتی و نظافت آن، تامین آب آشامیدنی، نصب منقل و جلوگیری از نشستن مسافران و شهروندان در مکان‌های خطرناک و نا ایمن نیز توسط سازمان پارک ها انجام شده است.

محمدرضا اسفندیاری با اشاره به توزیع 900 کیلو پلاستیک زباله بین مردم و مسافران در تفرجگاه ها، گفت: عوامل خدمات شهری نیز در تفرجگاه‌ها گشت‌زنی کرده و نسبت به جمع آوری زباله ها سریعا اقدام می کنند.

وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از آسیب به درختان در پارک جنگلی النگدره در روز طبیعت 500 بسته ذغال رایگان در این منطقه توزیع می‌شود.

  13 فروردین 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 52928
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز