استاندار گلستان:
ارزیابی مدیران گلستان بر اساس عملکرد در اقتصاد مقاومتی خواهد بود

استاندار گلستان از ارزیابی پایان سال مدیران دستگاه های اجرایی استان بر اساس عملکرد در حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد.

حسن صادقلو پیش از ظهر یکشنبه در نخستین جلسه شورای اداری گلستان ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید، با اعلام این خبر افزود: ۲۴ سیاست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و ۱۱ برنامه دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی مشخص شده و بر اساس آن باید نسخه درونی استان گلستان را تهیه کنیم.

صادقلو اظهار کرد: وزیر کشور از من درخواست کرده تا ۲۰ اردیبهشت ماه برنامه ریزی جامع استان را انجام و گزارش آن را در قالب کتاب اقتصاد مقاومتی تقدیم دولت کنم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نیازمند تبیین است، گفت: اقتصاددانان استان باید برش استانی این مقوله مهم را احصا و موضوع را تبیین کنند.

وی درباره شعار امسال بیان کرد: همانگونه که دوعنصر مهم همدلی و همزبانی در پیام سال گذشته رهبر معظم انقلاب در سطح جامعه اتفاق افتاد و نتایج پرباری در عرصه های داخلی و بین المللی به همراه آورد، شعار مهم امسال نیز نتایج بزرگی در کشور رقم خواهد زد.

اقتصاد مقاومتی نسخه معاصر نظام اقتصاد اسلامی است

استاندار گلستان ضمن تاکید بر ماهیت و شرایط اقتصاد مقاومتی و عناصر آن، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی همان نسخه معاصر نظام اقتصاد اسلامی است و اگر به شاکله این نظام توجه کنیم، همان اقتصاد مقاومتی را درک خواهیم کرد.

صادقلو گفت: مقوله اقتصاد مقاومتی از زمان رسول اکرم (ص) آغاز شده و در انقلاب اسلامی دوم نیز روح آن در سخنان اقتصادی امام راحل (ره) وجود داشت.

وی با بیان اینکه نزاع حق و باطل در حوزه اقتصاد مستمر است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد در شرایط تهدید و دشمنی است و مقام معظم رهبری با درک زمان این موضوع را مطرح کردند.

وی افزود: صدور فرمان اقتصاد مقاومتی یک فرمان خردمندانه بود و معتقدم این موضوع را باید به شکل اعتقادی و ایمانی انجام داد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: برخی دستگاه های اجرایی وظیفه ذاتی خود را به عنوان اقتصاد مقاومتی ارائه می دهند درحالی که این مقوله کاری کارستان و فراتر از وظایف ذاتی است.

  15 فروردین 1395
مرجع: مهر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز