مطالبات اهالي روستاي مهتركلاته كردكوي از سوي پست بانك گلستان پرداخت مي شود

در پي تجمع چند روز پيش جمعي از مالباختگان روستاي مهتركلاته از توابع شهرستان كردكوي واقع در غرب گلستان مقابل شعبه مركزي پست بانك اين استان در گرگان يك مسوول آگاه از پرداخت مطالبات طلبكاران خبر داد.

سه روز پيش حدود 50 نفر با تجمع مقابل پست بانك گلستان خواستار بازپس گيري مبالغ پس انداز خود در اين بانك شدند.
آنان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشتند: براساس اعتماد به شعبه پست بانك روستاي مهتر كلاته مبالغ سپرده گذاري شده خود را از دست داده اند و فردي از اين شعبه حساب هاي اهالي را خالي كرده است.
يك مالباخته كه مدعي است بيش از دو ميليارد ريال در پست بانك پس انداز دارد، به ايرنا گفت: حدود دو سال قبل زمين هاي خود را فروختم و در قالب دو فقره چك در پست بانك روستا حساب باز كردم.
اسماعيل رهنما افزود: اين شعبه پست بانك در داخل روستا بود و به علت در دسترس بودن حساب خود را در همين شعبه باز كردم و دو فقره چك درمجموع به مبلغ دو ميليارد و 200 ميليون ريال به فردي به نام 'ق و' به عنوان متصدي شعبه دادم و در قبال آن اوراق بانكي دريافت كردم.
وي اظهار داشت: اما در دي ماه 94 متوجه شدم كه حساب من خالي شده و فرد مذكور نيز متواري است و اقداماتي براي بازپس گيري پول خود انجام داديم كه هنوز به نتيجه نرسيده است.
اين مالباخته اضافه كرد: حتي متصدي پست بانك شعبه روستاي مهتركلاته با استفاده از اوراق امانتي از يك بانك شهرستان كردكوي به اسم من مبلغ 600 ميليون ريال وام گرفته و بدهكارم كرده است.
يكي ديگر از مالباختگان گفت: در اسفند ماه سال گذشته 'تندرو و نوروزي' از مديران ارشد پست بانك كشور به همراه امام جماعت روستا در مسجد جامع مهتركلاته در حضور مردم جلسه اي تشكيل دادند و از قول 'فرحي' مدير عامل پست بانك كشور قول دادند كه قبل از عيد همه پول ها را به مردم بازگردانند تا هيچ مالباخته اي وجود نداشته باشد اما در عمل اينگونه نشد.
حميدرضا صادقپور كه ميزان سپرده گذاري خود در شعبه پست بانك روستا را دو ميليارد و 300 ميليون ريال اعلام كرد، افزود: تاكنون حتي يك ريال هم به ما پرداخت نشده است و خواهان بازپس گيري حق و حقوق قانوني خود هستيم.
وي تصريح كرد: پرونده اخاذي و كلاهبرداري كارمند متخلف پست بانك به دادسراي گرگان ارسال شده است لذا با مراجعه به دادسرا خواهان رسيدگي فوري به مشكل پيش آمده شديم.
يك مالباخته ديگر گفت: فرد كلاهبردار اكنون در زندان است اما زنداني بودن او براي ما پول و سرمايه نمي شود.
مسلم مسگر مدعي شد: مبلغ سپرده او در زمان فرار كارمند پست بانك در شعبه 300 ميليون ريال بوده و اكنون در دفترچه حسابش مبلغي وجود ندارد.
تجمع كنندگان در برابر مديريت شعب پست بانك استان گلستان با وجود ممانعت مامور و نگهبان وارد ساختمان شدند تا با مدير و يا معاونين او گفتگو كنند اما آنها در محل حضور نداشتند.
يكي از كارمندان مديريت شعب پست بانك گلستان در اين خصوص گفت: حق با مردم است و در حال رايزني با مسئولين و مديران و دستگاه قضايي براي پيگيري حقوق مالباختگان هستيم اما با برگزاري تجمع كار آنان به نتيجه نمي رسد و فضا را بيشتر متشنج مي كند.
وي كه خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ايرنا گفت: مبلغ كل سپرده هاي مردم در پست بانك روستاي مهتركلاته كردكوي 30 ميليارد ريال است و با جلسه اي كه در حضور تعدادي از مالباختگان به نمايندگي از بقيه برگزار شد، بنا شده كه جلسه اي در دادگاه برگزار و نتيجه به مردم اعلام شود.
وي همچنين اظهار داشت كه فرد متهم نه رئيس شعبه و نه كارمند پست بانك بوده بلكه كارگزار دفتر خدمات ارتباطي روستايي است و در واقع اين افراد كارگزار محسوب شده و در قبال ارائه خدمات كارمزد دريافت مي كنند.
اين كارمند پست بانك گلستان يادآور شد در اجراي اصل 44 قانون اساسي و خصوصي سازي نمايندگي پست بانك به اين افراد اعطا مي شود تا خدمات بانكي به روستائيان ارائه دهند.
تماس چند باره خبرنگار ايرنا براي گفت و گو با مدير پست بانك گلستان از طريق تلفن همراه و ثابت بي نتيجه ماند.
همچنين خبرنگار ايرنا براي پي بردن به چگونگي روال قضايي اين موضوع در تماس با دادستان گرگان جزئيات را جويا شد كه سيد مصطفي حقي مسئول دفتر خود را موظف به پاسخگويي كرد.
مسئول دفتر دادستان نيز خبرنگار ايرنا را براي اطلاع از جزئيات به بازپرس شعبه سوم دادسراي گرگان احاله داد اما چندين بار تماس با شماره تلفن وي نتيجه نداد.
مهتركلاته يكي از روستاهاي بزرگ شهرستان كردكوي است كه در 20 كيلومتري شمال شرق مركز شهرستان قرار داشته و افزون بر سه هزار نفر جمعيت دارد.

  19 فروردین 1395
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز