استاندار گلستان در جمع خبرنگاران:
پیگیری تصویب منطقه آزاد اینچه‌برون در مجلس/ طرح گردشگری جزیره آشوراده به‌زودی نهایی می‌شود

استاندار گلستان گفت: فعال کردن بخش گردشگری و پیگیری تصویب طرح منطقه آزاد اینچه‌برون اولویت اقتصاد مقاومتی سال ۹۵ استان گلستان است.

حسن صادقلو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیگیری تصویب طرح منطقه آزاد اینچه‌برون برای تصویب نهایی در مجلس و فعال کردن بخش گردشگری از اولویت‌های اساسی استان گلستان در سال 95 است.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نامگذاری سال 95 به نام "اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل"، سند بالادستی شکل گرفته و به دنبال تبیین اسناد در حوزه نظری در استان گلستان هستیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: برای رسیدن به شعار به دنبال ارتقای شاخص‌ها هستیم و در این راستا برنامه‌های مانند پیگیری تصویب طرح منطقه آزاد اینچه‌برون را در مجلس شورای اسلامی داریم.

وی اظهار کرد: مقدمات کار انجام شده و به دنبال تصویب این طرح در مجلس کنونی و پیگیری موضوع در مجلس بعدی هستیم که این با روح اقتصاد مقاومتی همخوانی دارد.

صادقلو افزود: کشورهای منطقه به اقتصاد ایران نیاز دارند و ما با تصویب این طرح واجرای کردن آن می‌توانیم بازار صادراتی شویم و اقتصاد و اشتغال را در استان فعال کنیم.

وی گفت: ما به دنبال محور قرار دادن گردشگری هستیم و در این راه طرح موزه روستایی قرق را پیگیری می‌کنیم و امسال بودجه خاص برای آن در نظر گرفته‌ایم و پیگیری دیوار تاریخی جرجان، برج قابوس و منطقه گردشگری کبودوال و موضوع تله‌کابین از دیگر طرح‌های گردشگری که امسال در برنامه داریم.

استاندار گلستان افزود: طرح گردشگری جزیره آشوراده که یکی از طرح‌های توسعه‌زایی اساسی استان گلستان است را در حال پیگیری هستیم که کارهای زیست محیطی انجام شده و به زودی با حضور سرمایه‌گذاران نهایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح زهکشی زمین‌های شمال استان از دیگر برنامه‌های اقتصادی استان گلستان در سال 95است، افزود: 50هزار هکتار از این زمین‌ها که در تولید گندم نقش اساسی دارند در قالب این طرح قرار می‌گیرد.

حسن صادقلو افزود: ساخت ترمینال شماره 2 گرگان در زمینی به مساحت 2 هزار هکتار امسال به پایان می رسد.

وی تاکید کرد: افزایش پروازهای فرودگاه گرگان به سراسر کشور از جمله کیش و بندرعباس و همچنین پرواز به کشورهای همجوار از جمله قزاقستان از برنامه‌های اقتصادی امسال استان است.

استاندار گلستان تصریح کرد: امسال به دنبال تکمیل طرح حفاری نفت و گاز در منطقه «صوفیکم» آق‌قلا و اقتصادی کردن این طرح هستیم و تاکنون 2هزار متر حفاری در این منطقه انجام شده و امسال به دنبال مطالعات دقیق‌تر برای استفاده اقتصادی از این طرح هستیم.

  21 فروردین 1395
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز