مدیرکل ورزش گلستان:
مطالبات چابک‌سواران پی‌گیری می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان، پیگیری خواسته ها و مطالبات فعالان حوزه پرورش اسب و سوارکاری این استان را دستور ویژه وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد و گفت: با تمام توان مطالبات این حوزه پیگیری می‌شود.

بهمن طیبی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری استان گلستان که در فرمانداری ویژه گنبدکاووس برگزار شد، اظهار کرد: با وجود مشکلات موجود درحوزه سوارکاری اما مسابقات این رشته ورزشی نباید تحت هیچ شرایطی تعطیل شود.

 

وی با درست و واقعی دانستن مسائل و مشکلات مطرح شده ازسوی جامعه مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری استان گلستان، گفت: این مسائل باید به صورت منطقی و اصولی و البته در کنار برگزاری مسابقات سوارکاری، پیگیری شود.

 

طیبی اضافه کرد: اداره کل ورزش و جوانان گلستان براساس دستورالعمل شرح وظایف، مکلف به پیگیری مطالبات حوزه سوارکاری است و درگام نخست از سال گذشته بحث واگذاری مدیریت مجموعه سوارکاری به این استان را در دست پیگیری دارد.

 

وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان گلستان و یا سه فرماندار این استان در پیگیری بحث واگذاری مدیریت سوارکاری به این استان، دنبال سهم خواهی نیستند، تصریح کرد: هدف اصلی در این خصوص بازگرداندن سوارکاری گلستان به جایگاه اصلی آن است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان یادآور شد: با روحیه حق طلبانه وزیر ورزش و جوانان و پیگیری های انجام شده از سوی مجموعه مدیریت گلستان بحث واگذاری مدیریت سوارکاری به این استان قوت گرفته اما راه سختی در پیش است.

 

فرماندار شهرستان آق قلا نیز در این جلسه با ابراز گله مندی از نبود مدیریت سوارکاری در این استان که به پایتخت سوارکاری کشور مشهور است، گفت: مطالبات مطرح شده ازسوی جامعه مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری به حق است و بایستی در فضای منطقی بدور از احساس و هیجان پیگیری شود.

 

الیاس هیوه چی با اشاره به برخی مشکلات مطرح شده از جمله پایین بودن جوائز مسابقات، شفاف نبودن مسائل مالی و طولانی بودن فرایند اعلام نتایج دوپینگ و بالا بودن جرائم آن، افزود: این مشکلات و نیز رونق صنعت پرورش اسب و سوارکاری تنها با واگذاری مدیریت سوارکاری به استان گلستان رفع می شود.

 

وی گفت: مجموعه دولت تدبیر و امید و فرمانداران آن خود را موظف به پاسخگویی و پیگیری مطالبات منطقی مردم از طریق راهکارهای قانونی می دانند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

 

فرماندار بندرترکمن نیز در این نشست رفع مشکلات سوارکاری استان گلستان را دغدغه این فرمانداری و دو فرماندار گنبدکاووس و آق قلا دانست و گفت: متاسفانه به دلیل کم توجهی به مشکلات حوزه سوارکاری استان که بیشتر جنبه مدیریتی دارد، اکنون مشکلات بسیار شده است.

 

عبدالکریم فیروزی با تاکید بر پیگیری مشکلات سوارکاری و رفع آن از سوی دولت تدبیر و امید و مسئولان استان گلستان، افزود: اگر مشکل مدیریت سوارکاری رفع شود می توان به حل دیگر مشکلات این حوزه امیدوار بود.

 

در این نشست که معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، برخی مالکان، مربیان و چابکسواران سه شهر گنبدکاووس، آق قلا و بندر ترکمن به بیان مسائل و مشکلات حوزه سوارکاری و مسابقات آن پرداختند.

 

پایین بودن جوائز مسابقات سوارکاری، بالا بودن جرائم حوزه دوپینگ، طولانی بودن فرایند نتایج آزمایش دوپینگ، محروم بودن مربیان و چابکسواران از پوشش بیمه ای، شفاف نبودن مسائل مالی درآمدها و هزینه های برگزاری مسابقات سوارکاری، بالابودن هزینه نگهداری و پرورش اسب، کمبود امکانات رفاهی در مجموعه سوارکاری سه شهرستان گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا و نبود مدیریت سوارکاری در استان گلستان از مهمترین نقطه نظرات و مشکلات مطرح شده ازسوی فعالان سوارکاری این استان بود.

 

استان گلستان بویژه گنبدکاووس از قدیمی ترین شهرها در برگزاری مسابقات اسبدوانی در کشور به شمار می رود که درسال های اخیر بندر ترکمن و آق قلا نیز به جمع برگزار کنندگان مسابقات اسبوانی کشور اضافه شدند.

 

پرورش اسب و برگزاری مسابقات سوارکاری در استان گلستان بویژه دربین ترکمن ها سابقه طولانی دارد و اسب اصیل قوم ترکمن دارای آوازه ای بین المللی است.

  23 فروردین 1395
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز