برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس بهاره در گنبدکاووس

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: با برگزاری جلسه مشترک و برطرف کردن مشکلات مقرر شد که مسابقات اسبدوانی کورس بهاره کشور از این هفته در گنبدکاووس برگزار شود.

«محمد حمیدی»، در جلسه مشترک فرمانداران شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس و مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون سوارکاری و مالکان و سوارکاران و مربیان اسب‌ها اظهار کرد: مقرر شد هیئتی 7 نفره متشکل از نماینده مربیان سوارکاران، هیئت سوارکاری و نماینده وزارت ورزش و جوانان در هر شهرستان تا پایان همین هفته تشکیل شود وظایف این هیئت بررسی و کارشناسی میزان افزایش جوائز است که با ارائه مستندات این میزان را اعلام کنند.

 

وی افزود: دومین وظیفه این هیئت تعیین چگونگی نظارت بر پروسه آزمایش دوپینگ است که افرادی که مایل به نظارت بر این پروسه هستند، مشخص شود.

 

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: وظیفه سوم این هیئت تعیین نواقصی است که در میادین سوارکاری وجود دارد و به تفکیک شهرستان مشخص شود و تا پایان اردیبهشت گزارش کامل ارائه شود.

 

حمیدی گفت: برآورد هزینه شده و در اختیار فرمانداری‌های شهرستان‌ها قرار بگیرد تا از مراجع استانی و کشوری پیگیری شود.

 

وی اظهار کرد: وظیفه دیگر این هیئت، بررسی مستندات مالی برگزارکنندگان کورس برای شفاف‌سازی میان مردم و برگزارکنندگان است و گزارشی را تا پایان اردیبهشت‌ماه ارائه کند.

 

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: اگر مقدمات هم فراهم شود در خارج از این روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز کورس برگزار می‌شود و دو تا سه کورس هم‌زمان در استان برگزار کنیم.‌‎

 

حمیدی خاطرنشان کرد: نتیجه قطعی که در این جلسه به آن رسیدیم افزایش 10 درصدی جوایز در ابتدا برای هفته نخست است که بیشتر از این میزان را باید این کمیته بررسی کند.

 

براساس این گزارش، هفته پیش براساس درخواست فرماندار شهرستان گنبدکاووس به‌علت اعتراض برخی مالکان اسب‌ها و اعلام فدراسیون اسبدوانی کشور مسابقات کورس بهاره اسبدوانی در گنبدکاووس تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

  24 فروردین 1395
بخش : استان گلستان / ورزشی
کد خبر: 53091
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز