تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده در استان گلستان پرداخت می‌شود

دبیر ستاد احیای بافت های فرسوده گلستان از پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری استان از اوایل اردیبهشت ماه ۹۵ خبر داد.

ابراهیم مبارک قدم با اشاره به اینکه تسهیلات تنها به بافت‌هایی که محدوده مصوب از سوی ادارات راه و شهرسازی استان دارند، اعطا می شود، اظهار داشت: این تسهیلات در قالب قرارداد مشارکت مدنی و از مرحله آغاز فوندانسیون واحد مسکونی قابل پرداخت است.

وی، سقف تسهیلات را در مرکز استان 400 میلیون ریال و در سایر شهرهای استان که دارای محدوده بافت فرسوده مصوب هستند، 300 میلیون ریال اعلام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: سهمیه امسال استان تاکنون، پرداخت تسهیلات به یک‌هزار و 700 واحد مسکونی است که این میزان سهمیه در مقایسه با سهمیه سال گذشته که یک‌هزار و 30 واحد مسکونی بوده، بیش از 60 درصد افزایش داشته است.

مبارک قدم اظهار کرد: متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات با مراجعه به ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها و ثبت نام در سامانه ذیربط برای تکمیل مدارک و اخذ معرفی نامه اقدام کنند.

به گفته وی، قرارداد مشارکت مدنی با واجدین شرایط در ابتدا با نرخ عادی و کنونی 24 درصد منعقد می شود و سپس برای اخذ مبالغ یارانه ای و مطابق با ضوابط که سهم متقاضی 14 درصد و سهم دولت 10 درصد باشد، پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

مبارک قدم، حداقل زمان بازپرداخت تسهیلات را از محل قراردادهای مشارکت مدنی و فروش اقساطی، در مجموع 12 سال اعلام کرد.

وی یادآورشد: این تسهیلات شامل هر واحد مسکونی مصوب در بافت فرسوده شهر می‌شود.

مبارک قدم با تاکید دوباره بر اینکه مرجع تائید برای دریافت تسهیلات، واقع شدن ملک در محدوه مصوب بافت فرسوده ادارات راه و شهرسازی استان است، گفت: احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی هدف اصلی از پرداخت این تسهیلات است.

  26 فروردین 1395
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز