مديركل ارشاد اسلامي: ايجاد بانك رسانه اي گلستان ضروري است

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان ايجاد بانك رسانه اي استان را به عنوان يك نياز زيرساختي مطرح كرد و فقدان اطلاعات ريشه اي و مدون را يك ايراد بيان نمود.

حجت الاسلام علي اصغر فضيلت شامگاه سه شنبه در آيين روز جهاني آزادي مطبوعات كه با حضور فعالان عرصه رسانه و مطبوعات گلستان در گرگان برگزار شد، اظهار اميدواري كرد كه بانك رسانه اي استان قبل از 17 مرداد (روز خبرنگار) به سرانجام برسد.
وي همچنين به جشنواره قرآن و رسانه اشاره كرد و افزود: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان آمادگي دارد تا با تامين منابع مالي ،اجراي اين جشنواره را برون سپاري نمايد.
فضيلت درادامه برگزاري نشست هاي مطبوعاتي به بهانه هايي چون روزجهاني آزادي مطبوعات را موجب افزايش سطح آگاهي ها و ارتقاي مهارت و دانش اصحاب رسانه بيان كرد.
مديركل ارشاد اسلامي با تبريك اين روز به همكاران رسانه اي و فعالان مطبوعاتي، اضافه كرد: مطبوعات بستري براي بيان افكار و انديشه هاي گوناگون بوده و ماحصل آن زايش افكار جديد است.
حجت الاسلام فضيلت گزارشي نيز از اقدام ها و فعاليت هاي ارشاد ارايه كرد و اصلاح اساسنامه و تجديد بناي خانه مطبوعات پس از وقفه طولاني را از جمله دستاوردها عنوان نمود كه با وجود فراز و فرود هاي مختلف و به تعويق افتادن هاي متعدد انتخابات به دلايل مختلف ،اينك تحقق يافته است.
وي به تلاش ارشاد اسلامي در خصوص توزيع همگون و عادلانه آگهي ها در مطبوعات استان اشاره كرد و افزود: بايد تلاش كنيم رفتار ناصوابي كه در مواردي در توزيع آگهي ها و به مرور زمان ايجاد و استمرار يافته و نيز تا حدودي نهادينه شده است را از فرهنگ رسانه اي حذف و اصلاح كنيم.
اين نشست با حضور افزون بر 30 نفر از فعالان فرهنگي، مطبوعاتي و رسانه اي استان در سالن نگاه تالار فخرالدين اسعد گرگاني به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان برگزار شد.
در ادامه علي منصوري ، احسان مكتبي و رحمت اله رجايي از فعالان مطبوعاتي و رسانه اي استان مباحثي را در خصوص نقش و تاثير مطبوعات و رسانه هاي گلستان در انتخابات اخير و نيز روز جهاني مطبوعات طرح كردند.
نقش اندك رسانه هاي مكتوب در انتخابات ،كم رنگ بودن جايگاه و نقش تلويزيون در فراخواني مردم به مشاركت در انتخابات ،تاثير سنگين و موثر شبكه هاي اجتماعي از جمله مباحث مطرح شده در اين نشست بود.

  15 اردیبهشت 1395
بخش : استان گلستان / فرهنگ
کد خبر: 53363
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز