یادداشتی از اسماعیل البرزی :
تصمیم جدید آموزش و پرورش کردکوی/ رعایت استانداردهای آموزشی یا آب در هاون کوبیدن؟

چرا خانواده های معترض فرهنگیان مقابل فرمانداری کردکوی تجمع کردند؟
چند صباحی است که پس از تصمیم آموزش و پرورش شهرستان کردکوی مبنی بر انتقال دانش آموزان مقطع ابتدایی مستقر در مدرسه دخترانه فرهنگیان به مدرسه پسرانه فرهنگیان واقع در شهرک فرهنگیان که در بالاترین نقطه جغرافیایی شهر کردکوی و در مجاورت جنگل قرار دارد، نگرانی عجیبی در میان خانواده ها ایجاد شده و آنان را مجاب به تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان کردکوی نموده است.
یک شیفته کردن مدرسه راهنمایی پروین اعتصامی _ مقابل ساختمان نیروی انتظامی _ و تجمیع و متمرکز نمودن دانش آموزان منتسب به خانواده فرهنگیان دلیل این امر اعلام شده است اما نکته قابل تامل این است که با این تصمیم، حدود ۴۰۰ دانش آموز مقطع ابتدایی که به دلیل ناتوانی برای رفت و آمد به مدرسه و مراجعه به منزل، نیاز به همراهی والدین دارند، در مهاجرتی معکوس باید حدود ۶ کیلومتر افزایش مسیر رفت و برگشت را در روز تحمل نموده و به دلیل خارج بودن شهرک فرهنگیان از مرکز شهر، امکان تردد مستقل از سوی آنها با لحاظ نمودن مسائل امنیتی دور از انتظار تصور می شود.
از سوی دیگر، بسیاری از دانش آموزانی که در مدرسه ابتدایی فرهنگیان در مرکز شهر تحصیل می کنند ساکن روستاهای تابعه شهرستان کردکوی هستند که در صورت تحقق تصمیم جدید آموزش و پرورش، به ناچار باید مسیر سرسام آور روستا به مرکز شهر و مرکز شهر به حاشیه جنگل و بالعکس را تحمل کنند که علاوه بر تحمیل افزایش هزینه به خانواده ها، به دلیل خستگی ناشی از طولانی شدن مسیر، تمرکز لازم برای فراگیری دروس تحصیلی از آنان سلب خواهد شد.
برخی از کارشناسان نظام آموزشی معتقدند، فضا سازی برای انتقال ۴۰۰ نفر دانش آموز جدید به مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه ی شهرک فرهنگیان در ایام امتحانات پایانی ، علاوه بر بهم ریختگی ذهنی و تحمیل جدایی عاطفی بر دانش آموزان، مکان جدید را نیز به لحاظ ازدحام دانش آموزان به مرز انفجار رسانده و از استانداردهای آموزشی خارج خواهد کرد که در یک حساب سر انگشتی و نگاه عقلانی می توان نظر کارشناسان امر را تایید نمود.
حال اگر قرار است دانش آموزان مدرسه ابتدایی مستقر در مرکز شهر با نگرانی های فراوان و به بهانه تک شیفت شدن به حاشیه شهر نقل مکان کنند اما در آینده به دلیل فقدان ظرفیت در مدرسه ۶ کلاسه شهرک فرهنگیان، شیفت های ثابت یا چرخشی صبح و بعدازظهر بر آنان تحمیل شود، حاصل تصمیم پرطمطراق متفکران در آموزش و پرورش شهرستان کردکوی چه خواهد بود؟  آیا این رفتار، آب در هاون کوبیدن نیست؟  
ضمن اینکه از قدیم گفته اند: " حرمت مسجد را پیش از همه باید متولّی نگه دارد ". حال، این تصمیمات غیر کارشناسی و رفتار آموزش و پرورش کردکوی با خانواده ی فرهنگیان، آیا تکریم فرهنگیان است؟

  28 اردیبهشت 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 53579
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز