مدیرکل راه آهن شمال شرق:
نخستین محموله ترانزیتی از ترکمنستان وارد استان گلستان شد

 مدیرکل راه آهن شمال شرق گفت: نخستین محموله ترانزیتی نفت کوره از مرز ریلی اینچه‎‌برون از کشور ترکمنستان وارد ایران شد.

 محمدرضا قربانی ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی بندر خشک اینچه‎برون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این محموله 200 هزار تنی از طریق بندرعباس به آب‌های آزاد و کشورهای هدف حمل می‌شود.

 وی افزود: حمل سالانه 800 هزار تن نفت کوره از این مسیر ریلی را در برنامه داریم.

 مدیرکل راه آهن شمال شرق تصریح کرد: همچنین عملیات احداث بندر خشک در پایانه مرزی راه‌آهن اینچه‌برون استان گلستان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس کل سازمان برنامه‌ریزی کشور امروز به زمین زده شد.

 وی افزود: این بندر در مساحت یک‌ هزار و250 هکتار ساخته خواهد شد و در این بندر سیلوی غلات به ظرفیت 5 میلیون تن، انبارهای ذخیره سوخت و انبارهای عمومی احداث خواهد شد.

 قربانی افزود: این بندر محل دپوی واگن‌ها و کانتینرهای قطار خواهد شد.

 وی با اشاره به اعتبار 500 میلیارد تومانی برای احداث این بندر افزود: با راه‌اندازی این بندر برای 3 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود و این بندر در چند مرحله و تا سال 1404 به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

 مدیرکل راه آهن شمال شرق افزود: اجرای این طرح از لحاظ اقتصادی برای استان گلستان و کشور و با توجه به ارتباط ریلی ایران با جمهوری ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای میانه با اهمیت است.

  30 اردیبهشت 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز