مدیر زراعت جهادکشاورزی استان گلستان:
خرید تضمینی گندم در استان گلستان آغاز شد

 مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان با اشاره به آغاز خرید تضمینی محصول گندم از کشاورزان استان گلستان گفت: خرید محصول گندم از کشاورزان از امروز در شهرستان‌های آق‌قلا و گنبدکاووس استان گلستان آغاز شد.

محمدرضا عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم اظهار داشت: کار خرید محصول گندم از کشاورزان از امروز در شهرستان‌های آق‌قلا و گنبدکاووس استان گلستان به علت شرایط اقلیمی خاص آغاز شده و پس از آن نیز در دیگر شهرهای استان آغاز می‌شود.

وی افزود: امسال مراکز خرید محصول از کشاورزان را افزایش دادیم و 95 مرکز مکانیزه در استان گلستان محصول کشاورزان را خریداری می‌کنند.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان تصریح کرد: امسال از سطح 318 هزار و 900 هکتار کشت گندم در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود که بیش از یک میلیون و 200 هزار گندم برداشت شود.

عباسی گفت: استان گلستان سال گذشته عنوان سوم تولید گندم کشور را به خود اختصاص داد اما امسال عنوان نخست را کسب خواهد کرد.

وی اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان 12705 ریال اعلام شده است.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان به کشاورزان گندم‌کار توصیه کرد: در برداشت محصول خود عجله نکنند و به میزان رطوبت توجه داشته باشند و برای برداشت از کمباین‌هائی که معاینه فنی دارند استفاده کنند.

عباسی گفت: میانگین عملکرد سطح گندم آبی در هر هکتار 3 تن و 800 کیلوگرم است که این میزان سال گذشته 3 تن و 400 کیلوگرم بوده و عملکرد سطح دیم نیز از 2 تن و 100 کیلوگرم سال گذشته به 2 تن و 500 کیلوگرم رسیده است.

استان گلستان 650 هزار هکتار زمین زراعی دارد که 620 هکتار آن زراعی و 32 هزار هکتار آن هم باغی است.

  4 خرداد 1395
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز