یادداشتی از اسماعیل البرزی :
شهردار جدید بندرترکمن و افق های فرا رو

پوریا میرزا زنجانی در حالی سکان مدیریت شهری بندرترکمن را به دست گرفت که کلکسیونی از مدیران کل ستادی استانداری گلستان و مدیران شهرستانی برای آغاز کار، او را در مراسم معارفه همراهی کرده اند.
حضور متنفذین استانی در این مراسم علاوه بر ارتقاء وزانت مراسم معارفه، حاوی پیام روشن پشتیبانی تمام قد تصمیم گیرندگان حوزه عمرانی و شهری استان از طرح ها و برنامه های آینده شهردار جوان است که در نوع خود فرصتی بسیار طلایی و کم سابقه را برای مدیریت شهری و تحقق خواستهای توسعه محور شهروندان پدید خواهد آورد.
از سوی دیگر اهتمام شهردار جوان به حرکت در راستای تهیه طرح جامع گردشگری شهر، دعوت از سرمایه گذاران و تسهیل بسترهای اعتماد سرمایه گذاران، ساماندهی و انقلاب در مبلمان شهری، بهره‌گیری گیری از ظرفیت بی بدیل جزیره آشوراده، آموزش بدنه ی شهری برای حرکت در مسیر توسعه و تلاش برای حل معضلات ناشی از سد معبر، زدودن سیمای شهر از وجود سگ های ولگرد و ساماندهی متکدیان شهری و موارد ضروری دیگر افق های پیش رو شهر را روشن تر از گذشته در ذهن ترسیم می نماید.
بر همگان مبرهن است انفعال شهردار پیشین در برخورد با چالش های حاکم بر حوزه مدیریت شهری و گرو کشی های فرسایشی اعضای شورای شهر در مقاطعی که " آرامش " نیاز اساسی کهن شهر ساحلی گلستان محسوب می شد، ترمزهای قطار توسعه را در بندرترکمن به صدا درآورده و ایستایی و سکون را در مدیریت شهری ماندگار کرده است.
انتظار می‌رود از آنجا که تنها یک سال دیگر تا زمان بررسی کارنامه رفتار و عملکرد نمایندگان مردم در پارلمان شهری باقیست و چشمان تیز بین شهروندان و دلسوزان هم در رصد رفتار اعضای شورای شهر مژه بر هم نمی نهد، تعامل سازنده و بهره گیری از ظرفیت های پیدا و پنهان شهردار جوان، حرکت در راستای توسعه شهری و منافع شهروندان سرلوحه تصمیم و عمل صاحبان تصمیم و اجرا در مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد تا با همدلی و همزبانی، دستیابی به اهداف و افق های فرا رو را تسهیل نمایند.

  8 خرداد 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز