نماینده ولی فقیه در استان گلستان:
روحانیان شیعه و سنی برادر و همراه هستند

 نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت که امروز علما و روحانیان شیعه و سنی در کشور و بویژه در این استان با هم روابط صادقانه داشته و با برادری و آرامش در کنار هم زندگی می کنند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی روز چهارشنبه در همایش علما و روحانیان شیعه و سنی استان گلستان در گرگان اضافه کرد: وجود روابط صادقانه میان علما و روحانیان شیعه و سنی نشان می دهد که مردم این استان با هم متحد بوده و همراه هم هستند.
امام جمعه گرگان با تاکید بر اینکه هوشیار باشیم که به وحدت استان آسیب وارد نشود، افزود: برخی مواقع احساس می شود که دست هایی در کار است تا به وحدت مردم آسیب وارد کند که باید جلوی این اقدامات ایستاد.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان اضافه کرد: باید مقابل کسانی که سعی در توطئه گری و آسیب به وحدت منطقه دارند، ایستاد و با این حرکت ها برخورد قانونی شود.
نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی (ره) در شرایط سخت در برابر نظام شاهنشاهی ایستاد و از اسلام دفاع کرد.
امام جمعه گرگان با بیان این که رژیم شاهنشاهی در پی تضعیف اسلام بود، افزود: امام خمینی (ره) وقتی دید که اسلام در خطر است تحمل نکرد و برای رضای خدا، قیام کرد و به مبارزه پرداخت.
آیت الله نورمفیدی افزود: امروز اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی در دنیا نتیجه مبارزات امام خمینی (ره) است.
امام جمعه گرگان در ادامه از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) برای دفاع از اسلام و کشور قدردانی کرد و گفت: این قشر خالصانه ترین تلاش را برای دفاع از اسلام و کشور انجام می دهند.

* وحدت رحمت است
یکی از علمای اهل سنت گلستان نیز گفت: ما علمای اهل سنت وحدت را رحمت، تفرقه را عذاب و پایبند به آرمان های نظام اسلامی هستیم.
آخوند ابوبکر خوجملی افزود: گروه های تکفیری که شمشیر تکفیر به دست گرفته اند را از جامعه اهل سنت نمی دانیم و این ها نه شیعه هستند و نه سنی .
امام جمعه اهل سنت نگین شهر گفت: ما همواره قدرشناس نعمت نظام اسلامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) به خاطر ایجاد رفاه، آرامش و امنیت در جامعه هستیم.

  12 خرداد 1395
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز