حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی:
انسان مؤمن باید واقعیت مرگ را درک کند

حجت الاسلام سید علی خمینی گفت: انسان مؤمن قبل از مرگ باید واقعیت مرگ را درک کند.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی امشب در آیین رونمایی از کتاب «مرگ تا قیامت» اثر آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان که در محل تالار اندیشه مؤسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد، اظهار کرد: مرگ یک واقعیت در زندگی بشر و تحت قدرت الهی است و حداقل 56 آیه اشاره مستقیم به این مطلب دارد.

وی ادامه داد: میراندن و زنده کردن تحت قدرت الهی و  هم چنین بعث بعد از مرگ و حساب و کتاب بعد از مرگ نیز در آیات بیشماری از کلام الله مجید اشاره شده است.

این یادگار امام تاکید کرد: تعدادی از آیات قرآن به این موضوع اشاره دارد که دنیا بعد از مرگ برای مؤمن بهتر است و آیاتی از قرآن وقتی به مرگ می‎رسد به مرگ مهاجر در راه خدا اشاره می‎کند که به قصد خداوند از خانه‌اش خارج می‎شود و کسی که با نیت الهی از خانه خارج شود خداوند عجر او را خواهد داد.

حجت الاسلام سیدعلی خمینی با بیان این که مرگ و حیات کافران و مؤمنان یکسان نیست، گفت: از موضوعاتی که در مورد مرگ مطرح شده است مسلمان مردن است و همواره سفارش شده که انسان دعا کند وقتی از دنیا می‎رود مسلمان از دنیا رود.

وی بیان کرد: عجیب بودن مرگ و عجیب بودن بعث بعد از مرگ برای بشر از مواردی است که درقرآن به آن اشاره شده و مرگ و حیات به مثابه امتحان در کتاب خدا مطرح شده و در واقع اساس خلقت بر امتحان است.

حجت‌الاسلام خمینی فهم حقایق پیش از فرا رسیدن مرگ را مهم عنوان کرد و گفت: باید قبل از فرا رسیدن مرگ، حقیقت آن را درک کرد و کسانی که توبه خود را تا زمان مرگ به تأخیر می‎اندازند بی‎فایده است.

یادگار امام راحل ادامه داد: تشویق به کار خیر پیش از فرا رسیدن مرگ و حسرت خوردن، بی‌خبری انسان نسبت به مکان مرگ، وحشت از مرگ، انکار حیات بعد از مرگ توسط منکران، مرگ در نظام حقوقی چون ارث و قصاص از جمله مواردی است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

وی در پایان ابراز کرد: یکی از نقاط مثبت این کتاب، توجه به مسأله معاد است و یکی از نقاط درخشان آیت الله نورمفیدی، در مسأله جنگ و جهاد است که وی مانند بعضی از ائمه جمعه در زمان جنگ خوش درخشید و خدمات بسیاری را به جامعه رساند.

 

  13 خرداد 1395
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز