بیانیه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در پاسخ به بیانیه تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی

بسمه تعالی  
با  احترام،بیانیه  شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در پاسخ به بیانیه تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه  ،خدمت عزیزان تقدیم میگردد،باشد که با صیقل روح و به دور از پیش داوری ها و تاثیرات سیاسی ،به بررسی حقیقت این بیانیه توجه گردد.
اخیرا بیانیه ای به نام بسیج دانشجویی صادر گردیده است که ما را از لحاظ وجدانی مجبور کرده است که در برابر آن واکنش نشان دهیم ،لذا نظر شما عزیزان را به موارد زیر در خصوص بیانیه بسیج دانشجویی جلب مینماییم:
١- در فرازی  از بیانیه، به تنها تشکل مهم و فعال دانشجویی دانشگاه به نام بسیج دانشجویی اشاره ای داشته اید، آیا مطمین هستید که شما تشکل تماما دانشجویی هستید؟چون در دوران تحصیلمان در دانشگاه (علی رغم اشاره صریح آیین نامه بسیج، در خصوص انتخاب مسیول آن توسط رای تمامی اعضای بسیج) هنوز شاهد برگزاری انتخابات مسیول آن نبوده ایم  ،با این وجود،سوال ما از شما عزیزان این است که چه تعدادی از اعضای بسیج ،در جریان این بیانیه بوده اند ،چه تعداد از اعضای بسیج دانشجویی ذیل این بیانیه را امضا کرده اند؟ آیا این حرف تمامی دانشجویان و یا بسیجیان دانشگاه  است؟ هنوز به خاطر نبرده ایم که در پاسخ سوال دبیر کل شورای صنفی دانشگاه ،تنها گروه فعال دانشجویی که مستقیما توسط آرای تمامی دانشجویان انتخاب گردیده است مبنی بر توضیح ساز و کار  انتخاب مسیول بسیج پاسخ داده اید:من توسط مسیولین و دانشجویان انتخاب نشدم ،اگر هم اعتراض دارین بیانیه بدین . حال شما را چه شده است که وقتی جواب تنها نماینده واقعی دانشجو را به این صورت میدهید ،دغدغه دانشجو پیدا کرده اید؟آیا به راستی این بیانیه حرف دانشجوست و یا به نام دانشجو و کام دیگران است و صحنه گردان اصلی برخی از عالیجنابانند؟


٢- در قسمتی از بیانیه ،اشاره ای به عدم رضایت از عوامل فرهنگی دانشگاه داشته اید:در پاسخ خواستار اهدای لوح مظلومیت به این واحد هستیم ،ما از واحد فرهنگی دانشگاه پوزش میطلبیم که حتی با وجود تمامی تلاشها برای دانشجو و دانشگاه در این بیانیه به ناحق زیر باد انتقاد قرار گرفته اند ،ای کاش در بیانیه ی خود به  کسب مقام فرهنگی دانشگاه ،در جشوراه فرهنگی دو سال گذشته در دانشگاه شهید بهشتی هم اشاره ای میکردید،ای کاش به پیگیریهای این واحد برای برگزاری اردوهای راهیان نور با وجود تمامی مشکلات مالی و تنشهای پیش رو اشاره ای میکردید.ای کاش در قسمتی از بیانیه خود  به برگزاری کلاسهای کاشی شکسته ،چرم دوزی، نقاشی ،نقش برجسته ،تیاتر ،فتوشاپ ،بازارچه خیریه شفا و...که توسط این واحد انجام شده است نیز توجهی میکردید،چرا مشکلات خود را با این واحد برای خوانندگان به طور کامل شرح نمی دهید؟ماجرای گم شدن دوربین ۵ملیون تومانی توسط یکی از اعضای شما ، ماجرای فراخوانده شدن شما به کمیته انضباطی و پاسخ طلایی شما به دبیر مربوطه آن بخش چیست؟ای کاش علت اصلی این بیانیه را ذکر میکردید ، البته میدانیم که اگر علت آنرا مشخص میکردید ،بر همگان مشخص میشد که شما درد دانشجو ندارید و نداشته اید.هنوز مخالفت جنابتان در برگزاری یک موسیقی ساده و سنتی که خواسته دانشجویان بوده در اذهان باقی است.
 ٣-در فرازی از بیانیه خود اشاره ای مبنی بر بیخیالی ریاست دانشگاه داشته اید:ای کاش حداقل از دانشجویان انتخاب شده توسط آرای دانشجویان ،یعنی شورای صنفی در خصوص بی خیالی ریاست پرس و جو میکردید تا در پاسخ میگفتیم که استاد محترم جناب دکتر ریاحی در حدی دغدغه مند بوده اند که بارها  به شورای صنفی جهت معرفی دانشجویان نیازمند جهت پیگری و حل مشکلات ایشان تذکر داده اند.ای کاش میگفتید که از ورود دکتر ریاحی خدمات اینترنت از ٢ساعت در روز به٢۴ساعت ارتقا یافت .ای کاش سالن ورزشی خاص دانشجویان را  که به بهره برداری رسیده است میدیدید و .....
البته ناگفته پیداست ک دانشگاه مشکلات بسیار زیادی در حوزه های مختلف ،اعم از تراکم خوابگاهی،هزینه خوابگاه ،سلف ، مشکلات همیشه ماندگار آموزشی و ...  دارد اما متاسفانه بیانیه شما بویی از مشکلات عام دانشجویی نبرده است  و گویی یک تسویه حساب شخصی است که به نام تشکل ارزشمند بسیج منتشر شده است. ای کاش در بیانیه خود اشاره ی هم به دغدغه های اصلی بسیج میکردید
۴- لطفا به اطلاع همگان برسانید که چه تعداد از دانشجویان در اردوهای راهیان نور چهره جدید هستند و شما چقدر در جذب دانشجویان به این تشکل مهم و انقلابی که موجب افتخار حضرت امام رحمه الله بوده است موفق بوده اید؟
۶- لطفا اصل ماجرا را برای همگان روشن سازید شاید ماجرا آنقدر بزرگ نباشد که نیاز به دخالت ریاست دانشگاه باشد.
٧-ما نیز  در تمامی دوران تحصیلمان  یک بسیجی بوده و هسیتم و به این بسیجی بودن خود میبالیم ،اما متاسفانه با راهی ک شما عزیزان در بسیج دانشگاه پیش گرفته اید باعث فاصله افتادن دانشجویان از این منبع وصل شده اید. ان شاالله ک دلسوزان در این مساله هر چه سریعتر ورود کنند .
با توجه به  انتشار بیاینه تعدادی از اعضای بسیج در سایت گلستان ما و همچنین رسالت اصلی رسانه ها مبنی بر پوشش بی طرفانه اخبار ،از سایت گلستان ما انتظار میرفت که به درخواستهای مکرر ما مبنی بر انتشار بیانیه شورای صنفی در سایت خود پاسخ دهدکه متاسفانه این اتفاق نیفتاد. این امر نیز بر شک دانشجویی نبودن بیانیه منتشر شده در سایت گلستان ما می افزاید.
اما در پایان لازم به ذکر است این بیانیه به دور از هرگونه تحرکات سیاسی و جهت جلو گیری از تضییع حق حتی با وجود توصیه دوستان دلسوز ما ،مبنی بر عدم انتشار این متن ، توسط تعدادی از اعضای شورای صنفی دانشگاه صادر شده است.
و من الله توفیق
 شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی گلستان

  17 خرداد 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 2
  • عبداللهی | 17/03/1395 - 19:21

    احسن
    از بسیج سو استفاده نشود ...
  • دانشجو | 19/03/1395 - 08:39

    با سلام... واقعا درسته .ی گشتی تو دانشگاه بزنین متوجه میشین داستان چیه
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز