یادداشتی از اسماعیل البرزی :
شعبه الکترونیک بانک شهر در کردکوی / کارت سبز و زرد به تصمیم گیرندگان شهری

شهر نِت یا همان شعبه الکترونیک بانک شهر مدتی است که در مجاورت پارک شهر کردکوی احداث و راه اندازی شده است.

 


در این شعبه کوچک الکترونیک که روزانه از ساعت ۷ تا ۲۴ و با حضور دو متصدی فعالیت می کند، خدماتی از قبیل وب کیوسک، صدور آنی کارت هدیه، خدمات اینترنت بانک، پرداخت قبوض و دریافت وجه به شهروندان ارائه می شود که در آینده ای نزدیک هم با افتتاح دستگاه " خود دریافت و خود پرداز " و هم چنین سیستم " خود بانک " در شعبه مذکور عملیات بانکی نظیر افتتاح حساب،  صدور ضمانتنامه بانکی،  انتقال وجه ساتنا و پایا،  صدور دسته چک،  صدور کارت المثنی و پرداخت اقساط بانکی به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.
  صادقانه باید گفت که تسهیل و بستر سازی برای ایجاد مراکز خدمات رسانی به شهروندان از نکات مثبت و درخور تحسین مدیریت شهری و در راستای تحقق مطالبات شهروندی است که هیچ عقل سلیمی را میلی به تقابل با اصل و ذات عمل نخواهد بود و از این روی مدیران شهری را شایسته دریافت کارت سبز (  نمره مثبت)  می دانیم.


تنها نقطه ابهامی که در راه اندازی بنای چشم نواز شعبه الکترونیک بانک شهر در کردکوی در ذهن بر جای مانده و بی شک مدیران شهری را مجاب به پذیرش کارت زرد ( نمره منفی) خواهد کرد ، رضایت شهرداری و شورای شهر به عقد قرار داد واگذاری زمین پارک شهر به بانک مذکور با اجاره ناچیز  ۳۰۰ هزار تومان در ماه است که می توانست بر اساس عُرف رایج و رعایت منافع شهروندان و نیز موقعیت فوق العاده مناسب مکان احداث شهر نِت، تا ده برابر اجاره فعلی نیز افزایش یابد.
از سوی دیگر، در صورت وجود متقاضی برای راه اندازی مشاغل عام المنفعه، آیا شورای شهر حاضر به واگذاری زمین پارک شهر با شرایط موجود خواهد بود؟  
امید آن می رود که شورای شهر کردکوی پاسخی قانع کننده برای اقناع افکار عمومی ارائه نماید.

  17 خرداد 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 2
  • شهروند | 17/03/1395 - 22:16

    شورا به بانک بدهکار بجای اجاره بالا یکی را اخراج کرد و فامیل خودشون توبانک مشغول بکار کرد ماهی یک دومیلیون چیزی نیست
  • امین | 17/03/1395 - 22:29

    از ماست که بر ماست
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز