تاکید رییس دادگستری گلستان بر پیشگیری از وقوع جرم در حوزه محیط زیست

رییس دادگستری کل گلستان گفت: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز مشکل عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست را رفع نکرده و اراضی به کاربری قبلی برنمی گردد و راهکار موثر در این بخش پیشگیری از وقوع جرم است.

هادی هاشمیان در هم اندیشی حقوق محیط زیست در گرگان افزود: وقتی حکم تخریب برای بناهای غیر مجاز گرفته می شود، احکام به نحو صحیح اجرایی نمی شود و بار آن بر دوش دستگاه قضایی است.
وی اضافه کرد: اجرای احکام تخریب بناهای غیرمجاز در مواردی باعث تبدیل شدن زمین بنا به محل نخاله ها می شود و جمع نشدن زباله و نخاله آن ، مساله آسیب جدی به محیط زیست وارد می کند.
به گفته وی همه محیط‌بانان و مدیران محیط زیست و مردم باید در راستای پیشگیری از وقوع جرم در این بخش همکاری کنند.
هاشمیان همچنین رویکرد دستگاه قضایی را در همه زمینه ها و مسائل، پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد و یادآور شد که با اجرای طرح پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی، میزان ورودی پرونده ها در 2 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان 13 هزار فقره کاهش داشته است.
وی با اشاره به کاهش آمارهای جرایم نیز تصریح کرد: تقوا و ورع باید در رفتارهای خصوصی و اجتماعی مد نظر باشد و مشکلات امروز جامعه به دلیل رعایت نکردن تقوا می باشد.
رییس دادگستری کل گلستان افزود که با اجرای طرح پیشگیری قبل از وقوع جرم در حوزه محیط زیست توسط شورای حفظ حقوق بیت المال، تعدی به عرصه های زیست محیطی و منابع طبیعی کاهش یافته و تداوم آن نیازمند همکاری همه دستگاه ها می باشد.
وی همچنین با اشاره به مشکل ریزگردها و آسیب آن به محیط زیست، تصریح کرد: امروز اگر ریزگردها به استان های شمالی سرایت کرده، به دلیل آن است که پیشگیری را فراموش کرده ایم و منتظر آن هستیم تا جرم و مشکلی رخ دهد و سپس به دنبال مسبب و مجازات خواهیم رفت.
به گفته وی پیشگیری از وقوع جرم می تواند در همه عرصه ها حتی در مسائل حقوقی و اختلافات خانوادگی که امروز دامنگیر آحاد جامعه شده است، وارد شود.

  20 خرداد 1395
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 53712
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز