برنامه پاکسازی 20 نقطه آلوده به مواد مخدر در گلستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: پاکسازی 20 منطقه آلوده استان در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است که از طریق کمیته مقابله 6 نقطه با محوریت گرگان و 14 نقطه در شهرستان ها را شامل می شود.

علی اصغر طهماسبی در نشست مشترک کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد و کمیته فرهنگی و پیشگیری استان، اضافه کرد: در سال گذشته نیز سه نقطه آلوده اصلی استان شامل دو مورد در گرگان و یک نقطه آلوده در گنبدکاووس با کمک نیروی انتظامی و دستگاه های مرتبط پاکسازی شد.
وی گفت: در گذشته در برخی از نقاط آلوده مثل قزاق محله نومل حتی یک زمین ورزشی خاکی هم وجود نداشت که با پیگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دستور استاندار، ایجاد فضای ورزشی در نقاط آلوده در دستور کار قرار گرفت که این مهم با مشارکت خیرین و دستگاه های عضو شورا به سرانجام خواهد رسید.
طهماسبی اضافه کرد: امروزه مقابله با مواد مخدر امروز با امکانات محدود از لحاظ منابع مالی و نیروی انسانی در حال انجام است و در این راه به کمک و نقش آفرینی همه دستگاه ها و مردم نیازمند هستیم.
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر ( اوایل تیرماه) گفت: نزدیک به 700 برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و همایش به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استان تدارک دیده شده است که اجرایی می شود.
معاون استاندارگلستان با تأکید بر جدیت هر چه تمام در امر مبارزه با مواد مخدر افزود که در کنار مبارزه همه جانبه باید پیشگیری در اولویت کار خود قرار داده شود.
طهماسبی همچنین بر استفاده از ظرفیت مساجد در ماه مبارک رمضان در ترویج فرهنگ پیشگیری تأکید کرد و گفت: اگر از همه ظرفیت ها برای آموزش و فرهنگ سازی استفاده شود، آمار اعتیاد در جامعه کاهش می یابد.

  21 خرداد 1395
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز