مسمومیت غذایی 60 دانشجو در گنبدکاووس

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد: حدود 60 دانشجو دختر ساکن در خوابگاه دانشگاه گنبدکاووس در 2 شب گذشته با بروز علائم مسمویت غذایی به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند.

دکتر فرهاد بدیعی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار افزود: این دانشجویان براثر استفاده از غذای سرو شده در وعده سحری در 2 شب گذشته (جمعه شب و شنبه شب) مسموم شدند و با مراجعه به بیمارستان های شهید مطهری، بسکی و کلینیک امام جعفر صادق (ع) تحت درمان قرار گرفتند.


وی خاطرنشان کرد: اقدامات درمانی لازم بر روی دانشجویان انجام شده و حال عمومی آنها خوب است.


بدیعی از پیگیری موضوع برای یافتن علل مسمومیت غذایی دانشجویان خبر داد و گفت: کارشناسان مربوطه با مراجعه به خوابگاه و محل پخت غذا، از غذا ، آب و سبزیجات نمونه برداری و به آزمایشگاه ارسال کرده اند.
وی اعلام کرد: موضوع در دست بررسی بوده و آلودگی سبزیجات به دلیل خوب شسته نشدن، یکی از احتمالات مطرح در زمینه بروز مسمویت غذایی در دانشجویان است.
رئیس دانشگاه گنبدکاووس نیز در این خصوص به خبرنگار گفت: با بروز علائم مسمویت غذایی، دانشجویان بلافاصله مورد معاینات پزشکی قرار گرفتند و وضعیت عمومی آنها خوب است.


دکتر حسین گلچینی افزود: با آغاز ماه مبارک رمضان سعی شد به تنوع غذایی دانشجویان اضافه شود و یکی از احتمالات مطرح در ایجاد مسمویت غذایی، سبزی مصرفی دانشجویان بوده است.


وی خاطرنشان کرد: هنوز نتیجه آزمایشات مشخص نیست و دلایل قطعی ایجاد مسمومیت، پس از انجام آزمایش های لازم مشخص می شود و تا آن زمان، مواد غذایی مشکوک در ایجاد این مسمومیت غذایی از برنامه تغذیه دانشجویان حذف و با استفاده از نظرات کارشناسان مرکز بهداشت، در برنامه غذایی دانشجویان تغییرات لازم ایجاد شده است.


دانشگاه گنبدکاووس با داشتن حدود سه هزار و 500 دانشجو در 70 رشته مقطع از کاردانی تا دکترا، بزرگترین دانشگاه دولتی شرق استان گلستان محسوب می شود.

  23 خرداد 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 53739
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز