فوت 2 نفر در مرکز معلولین ذهنی گرگان بر اثر مسمومیت

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان گفت: روز گذشته در مرکز معلولین ذهنی شهر گرگان 8 نفر دچار مسمومیت شدند که 2 نفر از این عزیزان فوت کردند.

کمال سلمانی ، در خصوص فوت 2 نفر از مددجویان بهزیستی اظهار کرد: اتفاق دیروز مربوط مرکز معلولین ذهنی در شهر گرگان است. متاسفانه پس از آنکه 8 نفر از مددجویان به دلیل مسمومیت به بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان منتقل شدند، 2 نفر از این مددجویان پس از حدود 10 ساعت که در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته بودند، فوت شدند.
وی ادامه داد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، یک تیم بهداشت و محیط در این مرکز حاضر شد و احتمال انتقال این آسیب را به سایر معلولین، بررسی کرد که خوشبختانه احتمال این خطر رد شد. البته نمونه محیطی گرفته شده که گزارشش هنوز به دست ما نرسیده است.
معاون توانبخشی بهزیستی گلستان خاطر نشان کرد: وضعیت 6 نفری که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند رضایت بخش است و احتمالا امروز ترخیص می‌شوند و به غیر از همان 2 مورد فوتی، مورد دیگری که حالش نامساعد باشد، نداریم.
وی افزود: اینکه محیط مرکز سالم بوده است یا نه را دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخ دهد ولی پزشکان احتمال آلودگی میکروبی، آمیبی و موارد دیگر را رد کرده اند و عفونت یا اپیدمی در این مرکز وجود نداشته است.
به گزارش ایسنا، سلمانی عنوان کرد: در این مرکز 39 نفر که همه عقب مانده ذهنی هستند، مراقبت می‌شدند و همگی یک نوع غذای مشابه را می خوردند، اما اینکه چرا فقط 8 نفر مسموم شدند در حال بررسی است. در حال حاضر بیمارستان، مشکل عفونت را رد کرده و پزشکی قانونی هم نمونه برداری کرده است و منتظر جواب آنها هستیم.

  9 تیر 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 53794
مرجع: آفتاب
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز