استقرار هواپیماهای آب‌پاش برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در اراضی جنگلی گلستان‌

 فرماندار کلاله و رئیس مدیریت بحران شهرستان کلاله گفت: ۲ فروند هواپیمای آب پاش برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در اراضی جنگلی شهرستان کلاله و دیگر اراضی جنگل گلستان در این شهرستان مستقر شد.

نصرت برزگر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار هواپیمای آب‌پاش در شهرستان کلاله اظهار داشت: با استقرار 2 فروند هواپیمای آب پاش در فرودگاه کلاله، مدیریت بحران و منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان آماده انجام عملیات هوایی اطفای حریق در صورت بروز حریق در عرصه های منابع ملی منطقه شد.

وی افزود: اهمیت استقرار هواپیمای آب‌پاش برای مقابله با حریق احتمالی در عرصه‌های منابع ملی در کلاله، مینودشت، گالیکش، مراوه‌تپه و پارک ملی گلستان بر کسی پوشیده نیست.

رئیس مدیریت بحران شهرستان کلاله تصریح کرد: در سال گذشته در حوزه شهرستان کلاله بیش از 29 مورد حریق داشتیم که بیش از 73 هکتار از عرصه‌های جنگلی دست کاشت و طبیعی و مرتع این شهرستان در آتش سوخت.

برزگر اظهار کرد: با توجه به وجود فرودگاه در کلاله، مدیریت بحران استان، به خصوص منابع طبیعی و آبخیزداری استان تدبیر خوبی فراهم کرد و با استقرار این 2 فروند هواپیما برای نخستین بار، قبل از وقوع آتش سوزی برنامه‌ریزی خوبی برای جلوگیری از خسارت به منابع ملی کرده است.

وی با اشاره به 2 هزار لیتر حجم آب‌گیری هواپیما اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی این هواپیماهای آب‌پاش حداقل به مدت یک هفته در فرودگاه کلاله مستقر است و در صورت نیاز تداوم خواهد داشت.

فرماندار کلاله اظهار داشت: در شهرستان کلاله 123 هزار هکتار عرصه های منابع ملی وجود دارد که بیش از 68 هزار هکتار آن جنگل دست کاشت و طبیعی است.

  10 تیر 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 53795
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز