یادداشتی از اسماعیل البرزی :
کارکنانی که ۳ ماه حقوق نگرفته اند / نرود میخ آهنین در سنگ
شنیده ها حاکی از آن است که حقوق پرسنل حوزه خدمات شهرداری کردکوی، بیش از سه ماه است که پرداخت نشده و به پایان ماه چهارم نزدیک می شود .

شنیده ها حاکی از آن است که حقوق پرسنل حوزه خدمات شهرداری کردکوی، بیش از سه ماه است که پرداخت نشده و به پایان ماه چهارم نزدیک می شود .
این پرسنل زحمت کش و بی ادعا کسانی هستند که سخت ترین مشاغل خدمات رسانی به شهروندان به آنها واگذار شده و حداقل حقوق و مزایا نیز به آنها پرداخت می شود.
از سوی دیگر اگر در پی تحلیل چرایی استعفای شهردار بندرگز در روزهای گذشته بپردازیم اصلی ترین عامل آن معوقات ۳ ماهه حقوق و مزایای پرسنل در ماههای اخیر بوده است که تاثیر بسزایی در کاهش انگیزه پرسنل و افول سطح خدمات رسانی به شهروندان بندرگزی داشته و عدم رفع این معضل، شهردار را به سوی استعفا و سپردن سکان هدایت مدیریت شهری به نفر بعدی ناگزیر ساخته است.
حال با لحاظ این واقعیت که موضوع اقتصاد و مشکلات مربوط به امرار معاش خانواده ها به ویژه در میان اقشار کم درآمد، از مهمترین چالش های کشور محسوب می شود، چگونه ممکن است که افرادی در شهرداری کردکوی چندین ماه از عمر خود را به تلاش صادقانه ی شبانه روزی برای خدمت به شهروندان صرف کنند و با دارا بودن زن و فرزند چشم امید به پایان هر ماه برای دریافت حقوق و تامین مخارج زندگی داشته باشند اما هر روز بدتر از دیروز در پیشگاه خانواده خود شرمنده باشند.
شهردار کردکوی پاسخ این شرمندگی را چگونه خواهد داد؟
این تراژدی غمناک در همین نقطه ختم نمی شود و با تاسف فراوان باید اذعان داشت که سهم بیمه کارکنان شهرداری کردکوی نیز چند ماه است که پرداخت نشده و پرسنل خدوم این نهاد عمومی برای تمدید دفترچه های بهداشتی خود و خانواده هایشان باید عرق شرمساری را بر چهره تحمل نموده و با خواهش و التماس و با بهره گیری از انسان دوستی رییس اداره تامین اجتماعی شهرستان کردکوی  اقدام به تمدید دفترچه های بهداشت نمایند.
شهردار کردکوی در پاسخ به این سوء مدیریت چه توجیهی خواهد داشت؟
آیا بهتر نیست سکاندار مدیریت شهری کردکوی به جای تمرکز بر سخنرانی های آتشین بر علیه مخالفان، بسیج هوچی گران برای دفاع بی منطق از عملکرد شهردار در فضای مجازی و بزرگ نمایی عملکرد خود در نشریات خود ساخته، به فکر چاره ای برای پرداخت حقوق معوقه پرسنل خدمات، پرداخت معوقات بیمه و تقویت انگیزه در میان این قشر زحمتکش نماید؟
موضع نمایندگان منفعل مردم در شورای شهر که در برابر ضعف های آشکار شهردار روزه سکوت در پیش گرفته اند، چیست؟
آیا همچنان به گرو کشی های فرسایشی درون شورا و نادیده گرفتن حقوق پرسنل و شهروندان ادامه خواهند داد؟
تا به حال چندمین مورد از سوء مدیریت و نقصان عملکرد شهردار کردکوی با هدف کمک به توسعه شهری از سوی رسانه ها به مجموعه مدیریت شهری یادآوری شده است اما هر بار با موضع گیری شدید و توجیحات لایتچسبک شیپورچیان مدافع شهردار در فضای مجازی مواجه شده و در عمل نیز تغییری در راستای بهبود اوضاع حاصل نشده است.
این بار توقعی از شهرداری و شورای شهر در پاسخگویی به افکار عمومی نیست چرا که از قدیم گفته اند: " نرود میخ آهنین در سنگ "
مردم قضاوت کنند.

  10 تیر 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 53802
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز