رئیس پلیس فتا استان گلستان خبر داد؛
فعالیت فیزیکی مجموعه‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز است/ «مروارید پنبه‌ریز» در گلستان نمایندگی ندارد

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: فعالیت شرکت‌های بازاریابی شیکه‌ای و اینترنتی به صورت فیزیکی و برگزاری جلسات و نشست‌های حضوری غیرمجاز است.

حبیب‌الله رجبلی عصر امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان در خصوص فعالیت برخی از مجموعه‌هایی که به صورت بازاریابی شبکه‌ای و اینترنتی در استان، اظهار کرد: فعالیت فیزیکی و برگزاری مراسم‌ها و کلاس‌های حضوری این مجموعه‌ها غیرقانونی است.

وی ادامه داد: متاسفانه این شرکت‌ها که از طریق مقررات قانونی خودشان در حال فعالیت هستند در حال انجام تخلفاتی هستند که ما مستندات را جمع‌آوری کردیم و به مراجع ذیصلاح ارسال کردیم.

رئیس پلیس فتا استان گلستان خاطرنشان کرد: این شرکت‌های هیچگونه نمایندگی در استان گلستان ندارند و متاسفانه در حال حاضر در حال اجرای جلساتی هستند که جذب هم دارند و در حال فعالیت پوششی هستند.

رجبلی با تأیید اینکه یکی از این شرکت‌ها بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر عضو دارد، یادآور شد: فعالیت این شرکت‌ها (network marketing) همانند شرکت‌های هرمی است و چون نمایندگی این شرکت در استان وجود ندارد اگر مشکلی پیش بیاید، پیگیری موضوع برای دریافت مطالبات بسیار سخت است.

نشست‌های شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرقانونی است

وی یادآور شد: مکاتبه‌ای با فتا ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و اقدامات و تذکرات شدید قانونی به آن شرکت داده شد و تا زمانی که شکایتی ارائه نشود ما تنها می‌توانیم به مردم اطلاع‌رسانی کنیم که مردم دچار مشکل نشوند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان با اشاره به اینکه تا به حال معترضان و منتقدان به این امر به ما محل جلسات این افراد را نیز گزارش نکردند و این شرکت‌ها بسیار پوشیده کار می‌کنند.

رجبلی در پاسخ به این سؤال که این شرکت‌ها همایش‌های بزرگی را هم در گرگان و گنبدکاووس برگزار کردند، متذکر شد: قانون اجازه فعالیت فیزیکی را به این شرکت‌ها نداده است و مثلا شرکتی همانند شرکت مروارید پنبه‌ریز تنها در هشت استان نماینده داشته و من این موضوع را پیش‌تر از طریق رسانه‌ها اعلام کرده‌ام.

وی اضافه کرد: تمامی نشست‌هایی که برگزار می‌شود غیرقانونی است و برای برخورد قانونی من باید مکان برگزاری این جلسات را مطلع شوم تا بتوانم اقدامات انتظامی را اجرا کنم.

کلاهبرداری اینترنتی در ایام نزدیک به عید سعید فطر

رئیس پلیس فتا استان گلستان در بخش دیگری با اشاره به نزدیکی به عید سعید فطر، خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ عنوان به اطلاعیه‌هایی که برای کمک به زندانیان و نیازمندان منتشر می‌شود اطمینان نکنند.

رجبلی بیان کرد: سودجویان با این شگرد شماره حساب خود را اعلام می‌کنند و یا با راه‌اندازی صفحه جعلی اقدام به کلاهبرداری به روش فیشینگ کرده و با سرقت اطلاعات حساب شهروندان اقدام به کلاهبرداری اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز می‌کنند.

وی در پایان اضافه کرد: نهادهای متولی دریافت کمک‌های مردم همانند کمیته‌امداد، بهزیستی و جمعیت هلال احمر هستند که فعالیت رسمی و قانونی دارند و شهروندان به سادگی به افراد ناشناس اطمینان نکنند.

 

  12 تیر 1395
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز