یادداشتی از اسماعیل البرزی:
اندر احوالات آب شُرب کردکوی / نظرات کارشناسان صحیح است یا اسناد مردم؟

در هفته های اخیر شایعات فراوانی مبنی بر کیفیت نا مناسب آب شُرب شهر کردکوی در فضای افکار عمومی منتشر شده است که نگرانی زایدالوصفی را در میان شهروندان ایجاد کرده است.


اعلام نظر روسای شبکه بهداشت و آب و فاضلاب شهری کردکوی با محتوای استاندارد بودن آب شرب در پاسخ به شبهات منتشره در فضاهای مجازی تا حد زیادی سبب رفع دغدغه ی شهروندان و حاکمیت اعتماد و آرامش در حوزه سلامت شهری شده است.
نکته ابهام آمیز و قابل تامل در این عرصه این است که چرا هنوز هم املاحی نظیر سنگ ریزه و لای از شیر های آب شُرب منازل در کردکوی خارج می‌شود؟
آیا این املاح و اضافات قابل رویت با چشم غیر مسلح که مسئولان امر خبر از نبود آن در آب شُرب و رفع نگرانی مردم در حوزه ی سلامت داده اند؛ بر خلاف نظرات کارشناسانه  آنان نیست؟
نگارنده بر این امید دل بسته است که نظرات کارشناسی صاحب نظران حوزه سلامت، ناقض شبهات و دغدغه های حاکم بر اذهان عمومی باشد اما انتظار می‌رود که وجود اسناد فراوان و غیر قابل انکار در خصوص نا مناسب بودن آب شُرب کردکوی، مسئولان را به تفکر در ارائه نظرات دقیق کارشناسی، اهمیت سلامت شهروندان و پاسخگویی شفاف برای رفع کامل نگرانی ها ترغیب نماید.
اگر چه ممکن است این اضافات مربوط به منابع ذخیره آب، خطوط اصلی انتقال و یا لوله کشی های منازل باشد اما گذری کوتاه بر تصاویری که در تاریخ 15 تیر ماه جاری از سوی شهروندان به پایگاه خبری تحلیلی صیدنیوز ارسال شده است، موید مدعای نگارنده و وجود مشکل در آب مصرفی است.

  15 تیر 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 53818
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • زينب محمدپور | 19/04/1395 - 21:11

    سلام خسته نباشيد ؛وكي دقيقا يك سال ما اصلاااااا بههيچ عنوان آب كردكو رو برا آشاميدن يا غذا درست كردن استفاده نميكنيم چايي دم ميكنيم ميزاريم تا سرد شه رنگش برميگرده انگار توش گل ريختن يا آب وميجوشونيم آب شور ميشه هر راهيم شما بگين ما امتحان كرديم ديگه از گچ وآشغالاشم چيزي نميگيم چون اونو باچشم ساده هم ميشه ديد فقط يه جوراب ببندين سر شير آب يك روز باشه ميبينين شما هم امتحان كنيد اگر پيگير باشيد لطف بزرگي ميكنيد ممنون از زحمات وپيگيري
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز