نماینده ولی فقیه در گلستان:
عید فطر روز بزرگ امت اسلامی است

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» صبح چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که  در مصلی وحدت شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: معمولاً در اعیاد مردم باید شاد باشند و این شادی نیز با شادی‌های ظاهری مثل پوشیدن لباس، تفریح کردن، پخت شیرینی و ... همراه است.

وی ادامه داد: در عید بزرگ اسلامی فطر خداوند برای این‌که نشاط واقعی را برای امت اسلامی به وجود بیاورد، نماز عید فطر را قرار داده است که هدف آن نیز  برقراری ارتباط و به یاد داشتن خداوند است.

نورمفیدی، با بیان این‌که نماز عید فطر باید به جماعت خوانده شود، افزود: ارتباط با مردم خصوصاً نیازمندان در این روز بیشتر می‌شود. کمک و دستگیری از نیازمندان باعث نشاط و خوشحالی انسان می‌شود و در روز عید فطر نیز به وسیله زکات فطریه توسط انسان انجام می‌شود.

نورمفیدی تصریح کرد: مسلمانان سه عید بزرگ در اسلام دارند که عید امت اسلامی نامیده می‌شود. عید فطر، قربان و غدیر عیدهای امت اسلام است که در همه آنها اعمال و وظایفی برای انسان قرار دارد.

هدف دشمنان تغییر چهره اسلام است

امام جمعه گرگان در خطبه دوم نماز عید سعید فطر گفت: ملت ایران در روز جهانی قدس و در اقصی نقاط کشور حضور باشکوهی در راهپیمایی داشتند که نشانگر احساس مسئولیت مردم در برابر برای ملت فلسطین است.

نورمفیدی با بیان این‌که مسأله نجات فلسطین برای امت اسلامی از مسائل مهم به حساب می‌آید، افزود: حمایت از مردم فلسطین تنها مربوط به کشور ایران نیست، چون مسائل بسیار پشت پرده‌ای در رابطه با فلسطین قرار دارد.

وی بیان کرد: یکی از علل جنگ داعش با کشورهای امت اسلامی مانند یمن، عراق، سوریه و ... این است که می‌خواهند نگاه مردم ما را از فلسطین دور کنند اما خوشبختانه ملت ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس پاسخ محکمی به دشمنان دادند.

نماینده ولی فقیه در گلستان هدف دشمنان را تغییر چهره اسلام برشمرد و افزود: تحرکات گروه‌های داعش و تکفیری در کشورهای مسلمان متاسفانه مورد تائید برخی کشورهای اسلامی قرار گرفته است. کشور ترکیه روزی شعار مبارزه با اسرائیل می‌داد اما هم‌اکنون مژده به مردم خودش می‌دهد که قصد برقراری رابطه دوستانه با رژیم غاصب اسرائیل دارد که جای بسی تأمل و تعجب است.

  17 تیر 1395
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز