ابراز بی اطلاعی شهردار گرگان از تعطیلی مسجد شهرک سروش توسط عوامل شهرداری

شهردار گرگان از تعطیلی مسجد موقت شهرک سروش توسط عوامل تحت امر خود ابراز بی اطلاعی کرد.

حسین صادقلو طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به انتقاد اهالی شهرک سروش از عملکرد ماموران شهرداری در خصوص تعطیلی مسجد موقت این منطقه گفت: 'من اصلا در جریان این موضوع نیستم و مساله مربوط به شهرداری منطقه می باشد و باید از آن طریق پیگیری شود'.
خبرنگار ایرنا نظر شهردار منطقه یک گرگان را جویا شد که وی در این باره گفت: مساله باید از طریق خدمات شهری شهرداری مرکز پیگیری شود.
مجید طاهری افزود: البته زمینی که اهالی شهرک سروش در آن خیمه برای برپایی نماز ایجاد کرده بودند، ملک شخصی است و ممکن است مالک زمین راضی به این مساله نباشد.
وی اظهار کرد: با نامه نگاری که اهالی شهرک سروش انجام داده بودند، مجوز ایجاد خیمه نماز تا پایان ماه رمضان به آنان داده شد و بر اساس ضوابط نمی توانستیم بیشتر از این زمان موافقت کنیم.
وی در خصوص اظهارات اهالی مبنی بر اینکه زمین مورد اشاره متعلق به منابع طبیعی است، گفت: از نظر ما پلاک های مذکور شخص است و اهالی شهرک سروش باید ادعای خود را ثابت کنند.
طاهری با تایید این که کمبود مسجد و برخی دیگر امکانات در شهرک سروش محسوس است، یادآور شد: در عین حال تمامی اهالی شهرک سروش بایکدیگر هم عقیده نیستند همچنانکه برخی از آنها با برپایی خیمه نماز مخالف هستند و بارها پیامک و نامه های مختلفی را به ما ارسال کرده اند.
در همین ارتباط معاون فرماندار گرگان به ایرنا گفت: با در نظر گرفتن جمعیت بالای شهرک سروش و نبود مسجد، از طریق رایزنی با شهرداری توانستیم مجوز برپایی خیمه نماز را در ماه رمضان برای اهالی این شهرک بگیریم.
ابراهیم دشتیان افزود: همچنین طی هماهنگی به عمل آمده قرار شد سایر مراسمات دینی و مذهبی اهالی شهرک در این محل برگزار شود.
وی اظهار کرد: طی هفته جاری عوامل حوزه خدمات شهری شهرداری گرگان بدون اطلاع از توافقات صورت گرفته اقدام به جمع آوری خیمه کردند که پس از تماس اهالی و اطلاع از موضوع طی تماس با شهرداری از ادامه روند جمع آوری جلوگیری به عمل آمد.
معاون فرماندار گرگان گفت: در تلاش هستیم تا یک مکان به عنوان حسینیه و یا مسجد در شهرک سروش احداث شود تا دیگر شاهد بروز این مشکلات نباشیم.
پیش از این شماری از اهالی شهرک سروش گرگان در تماس با خبرنگار ایرنا از نحوه عملکرد عوامل سد معبر حوزه خدمات شهری شهرداری گرگان در جمع آوری خیمه چهارده معصوم (ع) گلایه کرده بودند.
به گفته اهالی خیمه چهارده معصوم مکانی بود که اهالی شهرک سروش جنگل به دلیل نداشتن مسجد در آن نماز جماعت را اقامه می کردند و اکنون از این امکان محروم شده اند.

  23 تیر 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 53947
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز