فرشته ترک: آقای شهردار، شهرداری مِلک شخصی نیست

نائب رییس شورای شهر کردکوی در مصاحبه با خبرنگار صید نیوز با یادآوری شعر معروف " خشت اول گر نهد معمار کج ، تا ثریا می رود دیوار کج ؛ گفت: باید دومین شکست شورای شهر کردکوی را  در انتخاب شهردار اعتراف کنیم.
 
 فرشته ترک به اشتباه اعضای شورا در انتخاب شهرداران دوره چهارم اشاره کرد و افزود: انتخاب شهردار فعلی و قبلی اشتباه بود چرا که ما به جای توجه به شایستگی ، تخصص و تعهد گزینه ها، دچار سیاست زدگی شدیم.
 
 ترک با تقدیر از شهرداران و شوراهای گذشته که در توسعه فضای سبز، احداث میادین، پل جهاد، نهضت آسفالت در سطح محلات، احداث مسکن مهر، تحصیل و حفظ اموال منقول و غیر منقول اعم از آب بندان بانکلاته، باغ زیتون، روشنایی معابر، رستوران، سوییت و کلیه تاسیسات پارک جنگلی تلاش کرده اند، مدیران شهری را امانتدار و میراث دار گذشتگان دانست و اظهار داشت: خدا نگذرد از کسانی که رای و اعتماد مردم را برای سوء استفاده شخصی می خواهند و هر کس در بیت المال خیانت کند قطعا در این دنیا بی پاسخ نخواهد ماند.
 
 وی در خصوص بلاتکلیفی لوایح شهرداری در شورای شهر خاطر نشان کرد: انجام مصوبات ضمن رعایت مصالح و منافع شهر نیاز به کارشناسی دقیق ، بررسی و تفکر در راستای منافع عمومی و مصالح شهر را دارد نه فقط لحاظ تصمیمات احساسی در جهت منافع سرمایه گذار، که متاسفانه شهردار به دنبال آن است که املاک شهرداری را یا بفروشد یا هبه کند.
 
 نائب رییس شورای کردکوی در خصوص بلاتکلیفی طرح های سرمایه گذاری در صحن شورای شهر تصریح کرد:  هر پروژه سرمایه گذاری نیاز به رعایت اصول و شیوه نامه دارد. ما بر اساس قانون و منطق درخواست رزومه مالی ، رزومه فنی ، ضمانت اجرایی طرح ، ضمانتنامه بانکی و پرینت حساب سرمایه گذار را برای شناخت دقیق سرمایه گذار از شهردار داشته ایم که متاسفانه با مخالفت و مقاومت ایشان مواجه شده ایم.  
 چگونه باید زمین یک ونیم هکتاری باغ زیتون و یا پاساژ شهرداری را به افراد ناشناخته واگذار کنیم. ما امانتدار مردم هستیم نه ویران کننده اموال شهر.
جالب آنکه بعد از مدتی این آقای به اصطلاح سرمایه گذار به عنوان کارمند شهرداری و رابط شهرداری کردکوی با اداره کل بازرسی معرفی می شود و میان  ایشان و شهردار برای پرداخت هزینه یک و نیم میلیون تومانی کرایه  آژانس اختلاف ایجاد می شود. حال چگونه باید به چنین سرمایه گذاری اعتماد کرد؟ قضاوت با مردم

 فرشته ترک خطاب به  شهردار کردکوی یادآور شد: آقای شهردار ،  شهرداری ملک شخصی نیست. در حالی که جوانان زیادی در این شهر از بیکاری رنج می برند ، نیروهای سفارشی چگونه و از چه کانالی وارد شهرداری می شوند؟ این تبعیض فاحش قابل تحمل نیست زیرا نیروهایی که با سفارش وارد می شوند برای پرداخت حقوق آنها باید از سرانه پروژه های عمرانی کم شود.

عضو شورای شهر کردکوی درپایان سخنانش گفت: برخی  قراردادهای عمده شهرداری که بار مالی زیادی دارد بدون رعایت آیین نامه مالی و مجوز شورا در شهرداری انجام میشود که در شرایط فعلی انحراف از بودجه و عدول از قانون وتعهدات و بدهی مالی برای آینده بسیار زیاد است و برای کلیه سخنانم مستندات وجود دارد که در صورت نیاز ارائه خواهد شد.

  24 تیر 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • کردکویی | 24/04/1395 - 10:20

    این شورا پس همش در جال اشتباه بوده دیگه!!!
    چیکار کرده واسه شهر؟
    میشه بگن؟
    پول بیت المال رو خوردن و ی لیوان آبم روش!!!
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز