شهردار بندرگز پاسخ دهد/ دریافت ارزش افزوده از کسبه بازار هفتگی بر اساس کدام قانون است؟

کسبه ای که سالها در بازار هفتگی بندرگز فعالیت می کنند برای اجاره مکان کسب در سال ۹۵ مبلغ ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال به عنوان عوارض و بر اساس فیش رسمی به شهرداری بندرگز  پرداخت می کنند و این در صورتی است که در صنف تره بار و پوشاک ، حداقل حدود ۱۵۰۰ کسبه در روزهای سه شنبه سبب پویایی اقتصاد و شادابی شهر می شوند.
در اقدامی عجیب و قابل تامل که بر اساس نظر کارشناسان امر کاملا غیر قانونی تلقی می شود واحد درآمد شهرداری بندرگز در سال جاری اقدام به تحمیل مبلغ ۳۰۰ و پنجاه هزار ریال به عنوان " ارزش افزوده " بر کسبه فعال سه شنبه بازار نموده است که از طریق فیش های رسمی دریافت میگردد.
از آنجا که بازارهای هفتگی در شهرها و روستاها فرصتی مناسب برای عرضه و فروش محصولات تولید کنندگان بومی و اجناس ارزان قیمت برای استفاده شهروندان است و از سوی دیگر مجالی برای اشتغال قشر عظیمی از هموطنان که با سرمایه اندک اقدام به کسب روزی حلال می کنند محسوب می شود، تحمیل هزینه های نامتعارف بر پیکره ی بازاریانی که با هزاران امید و آرزو مسیر بازارهای هفتگی را در پیش گرفته اند چیست؟


مدیریت شهری بندرگز در خصوص بند و ماده قانونی این اقدام به کسبه و شهروندان توضیح دهد.
آیا این رفتار دلیلی جز فراری دادن و فشار مضاعف به کسبه برای تامین هزینه های شهرداری و افزایش درآمد مرکز خدمات رسانی به شهروندان را دارد؟
شهردار بندرگز در خصوص ارائه خدمات ابتدایی و اولیه نظیر سرویس بهداشتی ، نمازخانه و .... به کسبه و شهروندان در این بازار توضیح دهد.
آیا این خدمات ارائه می شود؟

اسماعیل البرزی

  4 مرداد 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز