مدیرکل ارشاد گلستان:
صندوق حمایت از خبرنگاران امسال در گلستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: در راستای حمایت از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان، صندوق حمایت از خبرنگاران امسال در استان گلستان راه‌اندازی می‌شود.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت‌‌ چهارشنبه شب در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گلستان و شماری از فعالان رسانه‌ای استان به مناسبت روز خبرنگار با نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار داشت: خانه مطبوعات تنها تشکل صنفی رسانه‌ها و خبرنگاران است و برای حمایت و هدایت مطبوعات و دفاع از این بخش فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های آموزشی افزود: یکی از وظایف خانه مطبوعات برگزاری دوره‌های آموزشی است که امسال ‌با حمایت فرهنگ و ارشاد اقدام به برگزاری آن کرده و اکنون این دوره‌ها در حال برگزاری است.

فضیلت برگزاری دوره‎های آموزشی و ارتقاء دانش رسانه‎ای را از ملزومات تخصصی شدن اصحاب رسانه برشمرد و اظهار کرد: خانه مطبوعات به لحاظ کارکرد شاهد فعالیت‎های منسجم و متفاوت با دوره‎های گذشته است و شاهد به رسمیت شناختن این تشکل صنفی در بین سایر تشکل‎های دولتی و غیردولتی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه روابط صمیمی بین تشکل صنفی مطبوعات با اعضای آن وجود دارد، گفت: حوزه رسانه نقد سازنده و سالم را باید دنبال کند و رفاقت فی ما بین را کنار نگذارد.

مدیر خانه مطبوعات استان گلستان نیز در این جلسه گفت: امسال برای نخستین بار در کشور مراسم روز خبرنگار با هدف پاسداشت مقام قلم، به صورت هفته خبرنگار در استان گلستان از 11 تا 17 مرداد برگزار می‌شود.

یحیی آذری افزود: مدیران مسئول رسانه‎ها نسبت به بیمه خبرنگاران که صراحت قانون مطبوعات است باید بیشتر توجه کنند.

مدیر خانه مطبوعات گلستان بر لزوم انجام کارهای زیرساختی و ریشه‎ای در حوزه رسانه تاکید کرد و گفت: باید در هر حوزه خبرنگار تخصصی تربیت شود که این موضوع در خبرگزاری‎ها تا حدودی رعایت شده و در رسانه‎های مکتوب باید بیشتر مورد توجه واقع شود.

آذری درباره موضوع مسکن خبرنگاران نیز اظهار کرد: طی تفاهم‎نامه‎ای که خانه مطبوعات با اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان منعقد کرده است شرایطی فراهم می‎شود تا اصحاب رسانه عضو خانه مطبوعات با اقساط نسبت به سهم آورده اقدام کنند.

  14 مرداد 1395
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز