وزیر کشور در جلسه شورای اداری شهرستان های غرب استان؛
گلستان برای توسعه و تحقق اقتصاد مقاومتی ظرفیت بالایی دارد

وزیر کشور عصر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان های غرب گلستان با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایط امنیتی مطلوب و مناسبی به سر می برد؛ گفت: گلستان با مزیت های نسبی زیاد نه تنها ظرفیت بالایی برای جهش توسعه ای دارد، بلکه آماده اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این جلسه که با حضور استاندار گلستان، فرمانداران غرب استان و مدیران ارشد استانی برگزار شد، تصریح کرد: مسائل داخلی ایران با همه نابسامانی ها و ناپایداری ها در شرایط امنیتی مناسبی قرار دارد و با هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و هدایت های رهبر معظم انقلاب و تدابیر رئیس جمهوری در شرایط مطلوب و مناسب امنیتی قرار داریم.

وی افزود: هر وقت ندای کمک خواهی مسلمین مطرح باشد، ما به آنان کمک می کنیم، این کمک ها می تواند مستشاری، انسان دوستانه و بین المللی باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری در منطقه است که از ناموس، مال و جان مسلمین حمایت می کند، افزود: شرایط کشور امروز در شرایط بسیار مطلوبی است.

وی افزود: اگر خودمان را در منطقه با دیگر کشورهای مدعی مقایسه کنیم و با توجه به دشمنی هایی که در طول 37 سال گذشته علیه کشور ما بوده است، به لطف خدا هر روز قوی تر، مقاوم تر، مستحکم تر و مصمم تر حرکت می کنیم و این دستاورد را مدیون امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و مردم می دانیم.

وزیر کشور گفت: در شرایط بین المللی با توجه به موضوع ایران هراسی، تهدیدها، محدودیت ها، تحریم ها، جنگ روانی و انزوایی که در اثر همگرایی و همکاری همه کشورها با هدایت آمریکا و اسرائیل به وجود آمده بود، توانستیم تحریم ها را بشکنیم و رفع تهدیدها و اجماع جهانی در احقاق حقوق ملت ایران را ایجاد کنیم.

دکتر رحمانی فضلی افزود: همچنین ایران شرایط ورود به بازار جهانی و جذب سرمایه گذاران را به دست آورد.

وی با تاکید بر اینکه امروز ایران به عنوان کشور موثر در منطقه و در جامعه بین المللی شناخته می شود، گفت: این نتیجه مقاومت مردم، هدایت هوشمندانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب و تدابیر رئیس جمهوری است که ما باید قدردان این شرایط باشیم.

وزیر کشور افزود: باید یک تحلیل درست و دقیقی از شرایط کشور و فضای بین المللی داشته باشیم چرا که وقتی تحلیل درست و دقیقی نداشته باشیم، قدر فرصت ها و نعمت را نمی دانیم.

وی ادامه داد: ما توانستیم شر بزرگی را از خانه ملت دفع کنیم. البته شر دفع شده است، اما شرور از بین نرفته است و ما با دولت هایی مواجه هستیم که با اساس انقلاب مقابله می کنند و با ما دشمنی دارند.

وزیر کشور گفت: ما باید مدام شرایط را رصد و آمادگی کامل داشته باشیم و در جهت تقویت مقاومت و استقامت مردم تلاش کنیم.

رحمانی فضلی افزود: توطئه و دشمنی دشمنان را نمی توانیم نادیده بگیریم، آنها در فرصت های مناسب از غفلت ها استفاده می کنند که ما باید هوشیار باشیم و شرایط ایجاد شده را به نفع خود مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به جریانات تکفیری، فرقه های انحرافی، دخالت های قدرتمندان، پول های نفتی، سلاح و پشتیبانی های سیاسی و بین المللی، امروز شاهد به هدر رفتن تمدن، حیات، امکانات، فرهنگ و ناموس منطقه هستیم، کسانی که کشته می شوند، مسلمان هستند و ما در مقابل خون های ریخته شده مسئول هستیم.

وزیر کشور تاکید کرد: جنگ بین مسلمانان به نفع هیچ کس نیست و نابودی امکانات، ثروت و قدرت دنیای اسلام را به دنبال دارد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در جنگ منطقه ای هیچ سودی برای کشورهای مسلمان نیست، گفت: درباره آفت و بلایی که در منطقه حاکم شده اگر دقت و تدبیر نباشد، ما شاهد از بین رفتن اسلام در منطقه خواهیم بود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دنیا امروز فهمیده است که ایران عنصر تعیین کننده ای در تحولات منطقه ای است، گفت: دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف در ایران هستند، اما ما در یک وحدت و انسجام بسیار قابل قبولی هستیم که باید قدر آن را بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما یک وحدت درعین کثرت و یک کثرت در عین وحدت است، گفت: امروز اگر حرف از اقتصاد مقاومتی و سرمایه گذاری می زنیم، به خاطر وجود وحدت است.

دکتررحمانی فضلی افزود: درسیاست داخلی احزاب، گروه ها و شخصیت ها با آرامش فعالیت می کنند.

وی همچنین به انتخابات گذشته اشاره کرد و گفت: در انتخابات گذشته می خواستند انتخابات را به یک تنش تبدیل کنند اما این انتخابات در یک شرایط باز و آزاد برگزار شد و هیچ اتفاقی در کشور نیفتاد و این پختگی و درایت ملت و عقلانیت گروه های سیاسی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: امروز هر کسی بخواهد حرفی بزند یا کاری کند که وحدت و انسجام و نشاط و پویایی بهم بخورد، به نفع کشور نخواهد بود و همه باید بدانند که مردم اراده خود را در صندوق رای نشان می دهند، مردم فصل الخطاب و تعیین کننده هستند و همه ما تن به خواست مردم می دهیم.

وزیر کشور همچنین به اقدامات دولت در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروز توانستیم حرکت قابل قبولی در کاهش تورم انجام دهیم و حرکت مناسبی در رونق اقتصادی انجام شده است.

رحمانی فضلی افزود: چراغ راهنما و هدایت ما در این مسیر رهبر معظم انقلاب و اندیشه اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی هم عقلی و هم علمی است و ضرورت امنیتی و اجتماعی دارد و طی مسیر تحقق آن برای ما جبر است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دولت مصمم به تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: اساس تحقق اقتصاد مقاومتی مردم هستند و باید پای کار بیایند.

رحمانی فضلی افزود: اقتصاد مقاومتی جهاد است و ما باید آن را به نتیجه برسانیم. عزم و اراده همه ملت و رهبر معظم انقلاب تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت نیز اقتصاد مقاومتی را مساله نخست دانستند، اظهار داشت: گلستان و منطقه غرب این استان ظرفیت بسیار زیادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و هیچ چیز برای گلستان در جهت تبدیل شدن به استان برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی کم نیست.

وزیر کشور گفت: موقعیت آب، شرایط اقلیمی و ویژگی های گردشگری خوب و سرمایه انسانی و انسجام و وحدت موجود در استان گلستان از جمله ویژگی هایی است که این استان را به سمت سکوی پرتاب و پرش برده است.

رحمانی فصلی افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید نوآوری و ابتکار داشته باشیم و سبک زندگی خود را متناسب با اقتصاد مقاومتی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همه استان های کشور امکان خودکفا شدن از نظر اقتصادی را دارند، اظهار داشت: دولت به این مساله اعتقاد دارد و رهبر معظم انقلاب نیز روز گذشته در دیدار اعضای هیات دولت فرمودند اختیارات را به استان ها دهید.

وزیر کشور گفت: تاکنون 100 اختیار از سوی هیات دولت به استان ها واگذار شده و این اختیارات مصوب و به وزرا اعلام شده است.

رحمانی فضلی افزود: باید در نظام بودجه ریزی، برنامه ریزی و اداری تغییرات اساسی ایجاد کنیم چرا که نفت 40 دلار و هزینه های سرسام آور رو به افزایش جوابگوی نیاز کشور نیست.

وی ادامه داد: باید به دنبال بالا بردن بهره وری، جذب سرمایه گذاری و افزایش صادرات باشیم و این راه را دنبال کنیم.

وزیر کشور گفت: در شرایط مطلوبی از نظر اقتصادی قرار داریم و باید این جهش را دنبال کنیم.

رحمانی فضلی افزود: هر طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد و در راستای اقتصاد مقاومتی باشد، شخصا پیگیری و حمایت می کنم

  5 شهریور 1395
بخش : استان گلستان / دولت
کد خبر: 54499
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز