یادداشتی از اسماعیل البرزی
شورای شهر کردکوی در آستانه آزمون بزرگ

شهردار کردکوی را شاید بتوان به لحاظ سر دادن شعارهای زیبا و عوام‌فریبانه ، جزو معدود شهرداران استان دانست که با اتخاذ ژست های فاتحانه در برابر دیدگان مردم ، سخن از توسعه چشم گیر و تحولی عظیم در شهر کردکوی رانده است  و در نقطه مقابل ، توان اجرای هیچ یک از وعده های خود را نداشته است و یا آنکه بهتر است گفته شود : تا کنون به وعده هایش عمل نکرده است.
طرح گردشگری آب بندان بانکلاته،  پارک همدلی، احداث مرکز تخصصی درمان ناباروری از جمله وعده هایی است که همواره به عنوان دستاویز و یا شعار های دم دستی از سوی شهردار مطرح شده است تا از این طریق افکار عمومی را به تقابل نیابتی با منتقدان خود فرا خواند که الحق و الانصاف تا کنون توانسته است از این شیوه برای بقای خود بهره ببرد.
به این موارد می توان قرارداد فاقد درآمد قهوه‌خانه های شماره یک و دو پارک جنگلی را هم افزود که در ابتدا به عنوان سند افتخار شهردار در برگزاری مزایده مطرح شده بود و اینک به پاشنه آشیل وی و دستاویز منتقدان شورا نشین برای طرح استیضاح شهردار بدل شده است.
عدم پرداخت بدهی های بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی کارکنان از سوی شهرداری از جمله ضعف های مدیریتی شهردار است که فریاد پرسنل زحمتکش شهرداری و خانواده های آنان را به نشانه انتقاد به هوا بلند کرده است که البته طلب چند ماهه حقوق برخی پرسنل نیز به شعله ور شدن آتش خشم کارکنان و اعضای شورای شهر کمک شایانی کرده است.
مجموع نکات یاد شده به همراه درگیر شدن شهردار به مسائل حاشیه‌ای و فرسایشی نظیر سرشاخ شدن با منتقدان اداری و  رسانه ای زمینه های ایستایی و سکون توسعه کردکوی و نارضایتی شهروندان از عملکرد مجموعه مدیریت شهری را رقم زده است که منتقدان وی در شورای شهر را هم به اهتمام برای استیضاح شهردار و سر دادن شعار تغییر مجاب ساخته است.
فرشته ترک، صفر زاهد، نگار شهری و امید دانشیار که از منتقدان فعلی علی اکبر بسطامی محسوب می شوند در هفته های اخیر با برگزاری دو جلسه پرسش از شهردار و طرح مطالبات شهروندان عزم خود را برای تعیین تکلیف برای بقا یا خداحافظی شهردار جزم کرده اند و ۲۵ آبان ماه جاری نیز برگزاری جلسه استیضاح شهردار با محوریت منتقدان برای ایجاد تغییر در روند توسعه کردکوی و خدمات رسانی به شهروندان عملی خواهد شد که بر اساس شنیده ها پیوستن طاهر مصدق به جمع منتقدان نیز دور از انتظار نخواهد بود.
حال باید تحولات روزهای پیش رو را رصد کرد و دید که آیا آعضای شورای شهر کردکوی خواهند توانست ، چرخهای توسعه کردکوی را دوباره به حرکت درآورند  و نارضایتی کارکنان و شهروندان را به کمترین میزان ممکن کاهش دهند ؟
آنچه مسلّم است اینکه، شهروندان از محقق نشدن وعده های شهردار و ناتوانی اعضای شورا در نظارت بر عملکرد سکاندار مدیریت شهری گله مند هستند و قبل از نمایندگان خود خواهان ایجاد تغییر و شتاب بخشی به روند خدمات رسانی و توسعه شهر هستند و رفتار شورا نشینان را برای اعتماد دوباره در انتخابات آتی زیر نظر گرفته اند.

اسماعیل البرزی

  19 آبان 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 55358
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز