تکنیک ادبی جدید در فرمانداری بندرگز/ علی اصغر از علی اصغر مدد گرفت

ساجدخبر نوشت: چند روزی از ۱۳ آبان می گذرد و بر اساس عرف رایج در دستگاه های اداری، مدیران ارشد ملی، استانی و شهرستانی پیامی را به مانند سایر مناسبت ها در رسانه ها منتشر می کنند.
روابط عمومی فرمانداری بندرگز گلستان در اقدامی جالب، تاسف بار و البته مُضحک، پیام سال گذشته فرماندار مبارکه استان اصفهان به مناسبت ۱۳ آبان را کپی برداری کرده و چند روز قبل به نام فرماندار بندرگز در پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری بندرگز منتشر کرده است.


جالب آن است که این پیام حتی ذره ای تغییر نداشته و بر حسب اتفاق، حتی نام فرمانداران هم " علی اصغر " است که البته نام خانوادگی آنان متفاوت است.
متخصصان حوزه ادبیات اداری سرگشته و حیران مانده اند که نام این تکنیک ادبی استقراض است یا سرقت ؟
حال در تفسیر و تحلیل این عمل بهتر است مردم قضاوت کنند و این نوشته بیش از این به درازا نیانجامد.
دیدن تصاویر زیر خالی از لطف نیست.

متن پیام بدین شکل بوده است:

بمناسبت گرامیداشت 13 آبان ، فرماندار شهرستان بندرگز با صدور پیامی خطاب به دانش آموزان ودانشجویان ومردم شریف وانقلابی بندرگز آنان را به حضور در راهپیمایی دعوت نمود.   
دراین پیام آمده است :                                                
بسم الله الرحمن الرحيم
 ۱۳ آبان تجلي افتخار ملت ايران در مبارزه با استكبار است، در سال ۵۷ مصادف با چنين روز خجسته  اي دانشجويان و دانش آموزان پيرو مكتب امام خميني(ره) توانستند با دانايي، همدلي ، ايثار و فداكاري لانه جاسوسي اهريمن را تسخير و افتخاري بزرگ را براي تاريخ استكبار ستيزي ايران بيادمان گذارند.
۱۳ آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني است، اين روز، روز ميعاد دانش آموزان تاريخ ايران اسلامي با شهيدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خميني(ره) تا شهيدان دفاع مقدس و نيز همه دانش اموزاني كه در سراسر جهان در راه مبارزه براي آرمان خواهي ،جان در راه عدالت نثار مي كنند تا ريشه ظلم بر چيده شود. ميعادي كه بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه  هاي عزت و آزادگي است.
تسخير لانه جاسوسي از حركت هاي نادر و ارزشمند در تاريخ انقلاب اسلامي ايران به رهبري هوشمندانه امام و رهبر كبير انقلاب اسلامي است.
در سيزدهم آبان ۵۸ دانشجويان انقلابي درحمايت از دانش آموزان شهيد خود انقلابي بزرگ را با تسخيرلانه جاسوسي رقم زدنند و ما امروز در روز مبارزه با استكبار جهاني ،براي رسوا كردن آمريكا وهم پيمانانش  بار ديگر با فرياد هايمان باآرمان هاي شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا تجديد ميثاق خواهيم داشت .
اينجانب ضمن گراميداشت سيزده آبان سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا به دست دانشجويان پيرو خط امام(ره) ،  روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز ،  از آحاد مردم شريف براي شركت گسترده در راهپيمايي بزرگ سيزده آبان دعوت نموده و اميدوارم مردم ولايتمدار و هميشه در صحنه شهرستان بندرگز با حضوري آگاهانه و مسئولانه ،  اين بار نيز همچون گذشته ، با شركت همه جانبه در راهپيمايي يوم‌الله سيزدهم آبان با آرمان‌هاي بلند امام راحل ، شهداي گرانقدر و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي)تجديد بيعت كنند .
علی اصغر میرزایی
فرماندارشهرستان بندرگز

  19 آبان 1395
مرجع: ساجدخبر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز