یادداشتی از اسماعیل البرزی:
با تولد بدعتی نامتعارف، شهردار کردکوی ماندنی شد

با وجود پیگیری های فراوان مخالفان شهردار کردکوی برای ایجاد تغییر در راس هرم مدیریت شهری ، علی اکبر بسطامی توانست با بهره‌گیری از حمایت ۳ عضو حامی خود ( نجیب زنگی، طاهر مصدق و عظیمه مقدم ) همچنان در شهرداری کردکوی ماندگار شود.
این استیضاح که به اعتقاد مخالفان شهردار ، زاییده دهها مورد از مصادیق ناکارآمدی ، ضعف عملکرد ، کوتاهی شهردار در انجام وظیفه و عدم رعایت قواعد حاکم بر روابط شورا و شهردار بوده است با مقاومت یاران شهردار  ابتر ماند و بسطامی را به تداوم جولان در مدیریت شهری امیدوار ساخت.
اتفاق جالب و بدعت شگفت انگیز در جلسه استیضاح شهردار این بود که بسطامی به جای پاسخ‌گویی به بیش از ۳۰ سوال رسمی مخالفان و رعایت قواعد قانونی استیضاح ، نمایندگان مردم را در قد و قواره پاسخ‌گویی ندانسته و تنها با انتشار درد نامه ای که ابر و باد و مه و خورشید و فلک را به دشمنی با خود متهم کرده بود، از پاسخ گویی طفره رفت.
شهردار کردکوی که با توجه به نمک گیر کردن دو تن از حامیان خود با بهره‌گیری از روش هایی نظیر آسفالت کوچه و معابر محل سکونت یکی از اعضای شورا  و اهداء حواله کت و شلوار از کیسه بیت المال به عضو دیگر، خاطرش از سقط در نطفه رای پنجم استیضاح آسوده بود، هر آنچه در دل داشت قلمی کرد و گلوله های انتقاد و اتهام را به سوی اردوگاه مخالفان روانه و تمامی کاستی ها ، عدم توسعه، التهاب و نقاط ضعف را به شورا نشینان نسبت داد.
اگر چه به دلیل حمله دائمی شهردار به رسانه ها و فقدان فضای تعامل، دلیل سنگ اندازی احتمالی شورائیان در طرح های شهردار مکتوم مانده است اما مطلبی که باید از حامیان شهردار و به نیابت از شهروندان پرسیده شود این است که تکلیف این همه مشکلات و نارسائی ها در مدیریت شهری کردکوی چیست ؟
چه کسی باید پاسخگوی بیش از ۳۰ مورد سوالی که در استیضاح مطرح شد و شهردار به هیچ یک از آنها پاسخ نداد ، باشد؟
به هر حال فارغ از جنس مخالفت و یا دلیل انتقاد هر یک از اعضای شورا به عملکرد شهردار ، همه اعضای شورا، نمایندگان شهروندان محسوب می شوند و شهردار موظف است به احترام شهروندان و بر اساس قانون به شبهات و سوالات مطرح شده پاسخ قانع کننده دهد و بی شک این بدعت نامتعارف از دیدگان نهادهای نظارتی و فرادستی پنهان نخواهد ماند.
امید آن می رود که از این پس با تدابیر ویژه شهردار و نیز قاطعیت و خروج از انفعال همه اعضای شورای شهر،  موضوعات عدیده ای نظیر معوقات حقوق پرسنل، بدهی های بیمه ای، تعیین تکلیف درآمد قهوه‌خانه های پارک جنگلی، انحراف از بودجه،  تضعیف جایگاه شورا و شهردار و بلاتکلیفی طرح های گردشگری از پیکره نیمه جان  شهرداری رخت بربندد و روزهایی را به ارمغان آورد که شایسته شهروندان باشد.

اسماعیل البرزی

  25 آبان 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 55466
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز