یادداشت یک خبرنگار:
آقای فرماندار ، مردم منتظر برخورد قاطع شما با مدیران ناکارآمد هستند

حدود ۴ ماه قبل گزارشی از وضعیت شخص کارتن خوابی  که در ورودی کوچه تربیت ۳۷ خیابان عباس آباد شهر کردکوی زندگی می کرد، تهیه کردیم و از خبر صدا و سیمای مرکز گلستان پخش شد.
از آن زمان تا کنون این فرد همچنان شب روز را در حاشیه کوچه و خیابان می گذراند و دست پر مهر شهروندان تا کنون تنهایش نگذاشته است طعم گرسنگی را حس کند و به فراخور شرایط هم پوشاک مندرس و رنگ و رو رفته را هم برایش هدیه می آورند.
این روزها و شب ها که سرمای شدید هوا و برف پاییزی لحظه ای آرام نمی گیرد وی همچنان در حاشیه کوچه ای در خیابان حجت آباد کردکوی به سر می برد و شاید تصاویر گویا تر از قلم فرسایی من باشد. سقفی که از یک متر پلاستیک است و فرشی از جنس کارتن . گرمای اتاق کوچکش هم با  سوزاندن چند تکه تخته در سطل حلبی تامین می شود.
امشب زمانی که به همراه دوستم علی لیاقتی خبرنگار رادکانا برای تهیه گزارش رفتیم مرا شناخت. اولین جمله ای که بر زبان آورد این بود : " تو قبلا هم از من فیلم گرفتی. هیچ کس سراغم نیامد "
علی هم شب قبل برای تهیه گزارش رفته بود و هر چه در توان داشت اخبار و تصاویر مربوط به آن را منتشر کرد اما هیچ یک از مسئولان اقدامی نکرده بودند.
راستش شرمنده شدم . شرمنده روی این هم وطن که شاید به تعبیر برخی معتاد باشد و یا حتی بدتر از آن. انسان که هست !
امشب ساعتی پس از تهیه گزارش خبری برای صدا و سیما ، تماس ها آغاز شد و خبر دادند که نیروی انتظامی و بهزیستی برای کمک به فرد کارتن خواب وارد عمل شدند که البته زمانی که ساعت ۲ بامداد رئیس بهزیستی کردکوی با بنده تماس گرفت هنوز این فرد منتقل نشده بود.

به هر حال امیدوارم امشب کسی بی سرپناه زیر بارش برف نماند اما واقعا شرم آور است.
نمی دانم چرا برخی مواقع ، مسئولان هم با سرما و گرما به خواب می روند.
جای تاسف است که این فرد حدود ۳ سال در خیابان های کردکوی بلاتکلیف است . واقعا مسئولیت جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب ها بنا بر قانون با کدام ارگان است.
آقای فرماندار، کار سختی نیست . کتاب قانون را باز کنید تا معلوم شود ساماندهی این فرد و امثال آن با شهرداری است یا بهزیستی ؟ و قرعه فال به نام هر که افتاد تیغ قاطعیت را بر پیکرش فرود آورید تا با اهمال و سهل انگاری مدیر یک دستگاه، انسانی آواره خیابان ها نشود و احساسات مردمی که خود با دهها مشکل دست و پنجه نرم می کنند جریحه دار نشود.


از سوی دیگر باید اذعان داشت که کارتن خواب های دیگری هم در سطح شهر کردکوی هستند که ما امشب موفق شدیم با دو نفر صحبت کنیم و گزارش تهیه کنیم .
آقای فرماندار مردم منتظر برخورد قاطع شما با مدیران ناکارآمد هستند.
اسماعیل البرزی

  4 آذر 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 55592
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز