نماینده ولی فقیه در گلستان: 5 آذر به عنوان روز گرگان ثبت شده است

نماینده ولی فقیه در گستان با گرامیداشت یاد شهدای 5 آذر گرگان گفت: 5 آذر به عنوان روز گرگان در تقویم‌ها ثبت شده است.

آیت‌‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز گرگان اظهار کرد: بسیج یک ارتش مردمی و آماده حفاظت از انقلاب است که دوام انقلاب را تضمین خواهد کرد.

وی ادامه داد: وجود این تشکیلات در دوران دفاع مقدس و در فراز و نشیب‌هایی که برای نظام اسلامی پیش آمده توانسته خطرهای بوجود آمده را دفع کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: بسیج تشکیلاتی نیست که بر مبنای احساسات باشد چون اگر فقط احساسات باشد در یک شرایطی ممکن است دچار خطا شود بر این اساس بسیج باید در کنار احساس دارای بصیرت و آگاهی و شناخت شرایط زمان باشد.

وی تاکید کرد: بسیج یک تشکیلات جناحی نیست بلکه بسیج حزب انقلاب است و طرفدار انقلاب است و باید از انقلاب دفاع کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد:  همه جناح‌ها باید بدانند که درب این تشکیلات معنوی به روی آنها باز است اما بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب، بسیج نیاز به یک هسته اندیشه‌ورزی دارد.

نورمفیدی گفت: همه زمینه‌های پیشرفت این کشور به بسیج نیاز دارد و بسیج باید با جذب همه اقشار جامعه در راه تحقق این امر مهم همانند گذشته گام های موثری بردارد.

14 شهید و 100 زخمی در واقعه 5 آذر گرگان

نماینده ولی فقیه در گلستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 5 آذر گرگان گفت: روز 5 آذر روزی است که بعد از واقعه مشهد که در حرم امام رضا(ع) مردم را به شهادت رساندند که یکی از آنها اهل گرگان بود، حضرت امام خمینی(ره) روز 5 آذر را عزای عمومی اعلام کرد و تظاهراتی در گرگان شکل گرفت که در تظاهرات آن روز 14 نفر شهید شدند و بیش از 100 نفر مجروح شدند.

وی با نام بردن شهدای پنج آذر گرگان گفت: خوشبختانه روز 5 آذر به عنوان روز گرگان ثبت شده و این موضوع در تقویم نیز گنجانده شده است.

نومفیدی در بخش دیگری از خطبه‌های خود، با اشاره به بدعهدی آمریکا در اجرای برجام بیان کرد: آمریکایی‌ها در حال بدعهدی هستند و تحریم داماتو را 10 سال دیگر تمدید کردند.

وی اضافه کرد: این کار با مذاکرات هسته‌ای همخوانی ندارد زیرا در آن مذاکرات، تصویب شد که هیچ تحریم جدیدی علیه ایران نباید اجرایی شود.

وی اضافه کرد: اگر این تحریم‌ها به جایی برسد ایران حق دارد از حق خودش دفاع کند و تصمیمی برای این برجام داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: ملت ایران دیگر ملتی نیست که با زخم‌هایی که در گذشته خورده بر سر این چیزها کنار بیاید.

نورمفیدی در پایان ابراز کرد: ما مذاکره کردیم و همه دنیا در جریان مذاکرات قرار گرفتند و دنیا اقرار دارد که ایران به تعهدات خود عمل کرده است پس طرف مقابل نیز باید پای عهد خود بایستد.

 

  5 آذر 1395
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز