یادداشتی از اسماعیل البرزی:
شهردار جوان! شهر به احترامت ایستاده است/ مردم در رصد رفتار شورا نشینان بندرترکمن

روزها و ماهها چقدر زود می گذرد. همین چند ماه قبل بود که  منفعت طلبان و آنانکه دل در گرو کرسی های پر زرق و برق مناصب شهری و نه کرسی های خدمتگزاری داشته اند بر طبل سفسطه کوبیدند و با سر دادن فریاد وا اسفا در شهر همهمه کردند که لیست انتصابات قومی قبیله ای دولتی ها در گلستان به ایستگاه بندرترکمن رسید و مظلومیت ترکمن صحرا که غالبا صدایش هم کمتر به جایی می رسید آماج سهم خواهی استاندار و دانه درشت های استان در آمده است.

هوچی گران بر شیپور عوام‌ فریبی دمیدند که واویلایی شده است و سکان مدیریت شهری شهر کهن ترکمن صحرا  به پشتوانه سفارش و لابی _ بخوانید تهدید و فشار _ به جوانی منتسب به قدرتمندان استانی سپرده شده است و با این روزه شک دار و سپردن عنان مدیریت شهری به جوانی کم تجربه و احتمالا خام، بی شک آسمان خدمت و توسعه در شهر ساحلی خلیج از این پس ابری تر از همه سال های رفته خواهد بود.

اما با اراده و اعتماد نمایندگان مردم در شورای شهر بندر ترکمن ، پوریای جوان کلید دار ساختمان قدیمی و بی رمق و رونق مرکز خدمات شهری شد و دیری نپایید که تیر مخالفان و ساحرانی که خواب های آشفته برای شهر دیده بودند به سنگ خورد.

در کوتاه زمانی آهنگ خدمتگزاری صادقانه در شهر به صدا درآمد و زیبایی چشم نواز روشنایی های رنگین معابر اصلی شهر ، آسفالت خیابان ها ، نوسازی ناوگان تاکسی رانی، زیبا سازی شهر و موارد دیگری که در ذیل این مرقومه خواهد آمد بارقه امید را در چشمان شهروندانی که هیچ توقعی جز خدمت بی ریا و خالصانه نداشته اند، پدیدار ساخت.

اتفاق نادر دیگری هم در ترکمن صحرا رقم خورد و حاجی آخوند عابدی کر ، پدر معنوی و پیر محبوب تراکمه غرب گلستان عَلَم تحسین به دست گرفت و با پیشی گرفتن از شهروندان و حضور در شهرداری بندرترکمن،  شهردار جوان را مورد محبت و احترام قرار داد تا ثابت شود که قدر شناسی به رنگ و لعاب و خط و جناح و قوم و قبیله نیست .

 


آری، سنت شکنی شد و ضرب المثل " آنچه در آینه جوان بیند،  پیر در خشت خام آن بیند "، کارگر نیفتاد و شهردار جوان معادلات ذهنی منتظران آشفتگی را بر هم زد و نگذاشت رویای شیرین منتقدان تعبیر شود.

روزهای خوش خدمت یکی پس از دیگری می آید و امروز بندرترکمن به بهانه رونمایی از میدان سپاه در ورودی شرقی شهر، لبخند رضایت را بر چهره خود آذین بسته است و بی شک این لبخندها در افق های دور و نزدیک با
 احداث مجتمع تجاری تفریحی آزادی ، ایجاد پارک ساحلی محل شنا، پیگیری تصویب طرح تفصیلی که البته در حال انجام است ، ایجاد پارک های محله ای و آغاز عملیات احداث پارک بانوان در ماه آینده نیز تکرار خواهد شد.

امروز مردم شهر با امید به روزهای خوش آینده، قدردان زحمات خادمان صادق خود هستند و با جان و دل از جاری شدن خون تازه در رگهای توسعه شهر حمایت می کنند و هیچ توقف و کوتاهی را خواه از جانب شهردار و یا از سوی اعضای شورای شهر در این مسیر بر نمی تابند.

این تحولات چشمگیر و حرکت قطار خدمتگزاری بر مدار توسعه، تنها با همدلی و همراهی بیش از پیش اعضای شورای شهر و حمایت شهروندان امکان پذیر خواهد بود و بی شک چشمهای تیز بین شهروندان ، دست های ناپاکی را که با طمع سهم خواهی های شخصی و گروهی اقدام به سنگ اندازی در مسیر اراده شهردار جوان و توقف قطار توسعه شهر می کنند رصد خواهد کرد و در انتخابات آتی از دایره اعتماد و انتخاب خود خارج خواهد ساخت.

شهردار جوان، سرت را بالا بگیر. شهر به احترامت ایستاده است .
بخشی از خدمات شهردار در چند ماه اخیر:

 آسفالت معابر شهری به میزان حدود ۷۶ هزار متر مربع
نوسازی ناوگان تاکسی رانی حدود ۸۰ درصد
احداث میدان سپاه
پرداخت بدهی های گذشته حدود ۱.۵ میلیارد
زیبا سازی شهر
احداث کانال و هدایت و دفع آبهای سطحی
 راه اندازی مرکز کنترل ترافیک
ایجاد تحول در کیفیت نظافت شهر
تعریض و زیر سازی جاده آق قلا
تعویض کلیه تابلوهای سطح شهر
مربع پیاده رو سازی به متراژ حدود ۵ هزار متر مربع
استفاده از حدود ۱۰ هزار تن مصالح برای زیر سازی کوچه ها
پرداخت کامل حقوق، اضافه کار و رفاهی پرسنل
افزلیش صدور پروانه به میزان ۳ برابر در مقایسه با سال گذشته
اجرای طرح جمع آوری و زنده گیری سگهای ولگرد ( در حال انجام )
شستشوی مکانیزه بلوارها و سطل آشغالها برای اولین بار در بندر ترکمن
احداث یادمان شهدای گمنام
نورپردازی سطح شهر
تعویض کلیه چراغهای راهنمایی و علائم ترافیکی
خط کشی سه بعدی خطوط عابر پیاده و ایستگاه های تاکسی که بنا بر آمار پلیس راهنمایی و رانندگی منجر به کاهش ۴۰ درصدی تصادفات در مقایسه با سال گذشته شده است.
پیگیری جداسازی آب شرب از آب فضای سبز
ایجاد خط جدید تاکسی به منطقه محروم استقلال
به‌پایان رساندن و رفع مشکلات حقوقی بزرگترین بازارچه مرغ و ماهی استان گلستان که در دهه فجر افتتاح خواهد شد.
برگزاری مراسم ویژه عید قربان و استقبال ۵۰۰۰ نفری مردم
تعریض معبر مقابل ایستگاه راه آهن جهت تسهیل در  عبور خودروها
رنگ آمیزی بلوارها و جداول سطح شهر
تعمیرات اساسی ساختمان شهرداری
انجام بیمه حوادث ۱۳ گانه منازل شهر
تجهیز آتش نشانی به ستهای امدا و نجات با ارزش ۱۵۰ میلیون تومان
تعمیر ماشین آلات عمرانی شهرداری
نصب دوربین در تمامی املاک شهرداری و gps برای کلیه ماشین آلات برای نظارت بیشتر
تشکیل شواری سرمایه گذاری
راه اندازی کارگاه اقتصاد مقاومتی برای تولید اقلامی نظیر گلدان، پروژکتور ، میله پرچم ، نیمکت و ....

اسماعیل البرزی

  24 آذر 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 55903
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • سمیرا | 24/09/1395 - 13:32

    واقعا خیلی زیبا وصف شده،واقعا دست شهردار جونمون درد نکنه،کلی ام لااااااااایک
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز