آیا شهردار سابق کردکوی به عنوان کار آموز یا روز مزد به شهرداری بر می گردد ؟/ روزهای سخت مقصود لو

 

اخیرا خبرگزاری فارس در پایان مصاحبه با شهردار سابق کردکوی آورده است :
"  پس از استعفای علی‎اکبر بسطامی و پذیرش استعفا از سوی شورای اسلامی شهر کردکوی محمدرضا مقصودلو یکی از کارکنان شهرداری کردکوی با هفت رأی موافق به عنوان شهردار جدید انتخاب شده و شهردار سابق به عنوان مسؤول روابط عمومی شهرداری کردکوی منصوب شده است. "

سوال واضح این است که با توجه به نامه شماره ۹۵/۳۴/۲۶۵۹۳ به تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۴ مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان که در آن با استناد به بخشنامه شماره ۱۰۵۱ مورخه ۹۱/۱/۲۴ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در خصوص ساماندهی نیروهای حاضر در شهرداری ها و نامه متعاقب آن که با شماره ۳۱۹۴۸ مورخه ۹۲/۲۰/۱۱ بخشنامه فوق الذکر را ملغی اعلام نموده است ورود هر گونه نیروی جدید را به شهرداری ممنوع دانسته است و حتی تداوم اشتغال نیروهای فاقد قرارداد کارمندی موجود را نیز در قالب شرکت های پیمانکاری خصوصی و یا تعاونی برای انجام بخشی از وظایف و فعالیت‌های قابل واگذاری شهرداری و سازمان های وابسته بر اساس فعالیت مشخص و حجم کار معین مجاز دانسته است.

آیا در صورت صحت اخبار خبرگزاری فارس، شهردار مستعفی کردکوی به عنوان نیروی پیمانکار در شهرداری مشغول به کار خواهد شد یا به عنوان کارآموز به حضورش در شهرداری ادامه خواهد داد ؟

از سوی دیگر تاکید شده است که از نیروهای موجود شهرداری در قالب نیروهای پیمانکار استفاده شود و بکارگیری نیروهای جدید حتی به صورت روزمزد و کارآموز جدا خودداری شود.

آیا قرار است در این خصوص قانون و دستورات واحدهای ستادی و نظارتی در روز روشن نا دیده گرفته شود ؟

موضوع جالب دیگر اینکه آیا سرپرست جدید شهرداری کردکوی قبل از آنکه حکمش تثبیت شود راضی به واگذاری یکی از مدیریت های شهرداری به فردی غیر کارمند و خارج از بدنه شهرداری شده است؟ که البته بی شک اینطور نخواهد بود و در صورت صحت این نقض آشکار قوانین ، ۴ تن از اعضای موافق استیضاح که از  چندین ماه قبل برای دفاع از منافع شهروندان و دفاع از حقوق  پرسنل شهرداری ، انواع ناملایمات را با جان و دل خریده اند در این خصوص نیز سکوت نخواهند کرد.

هر چند نباید این نکته را نیز از نظر دور داشت که با وجود کلکسیونی از شهرداران سابق نظیر فیروزیان ، شمالی، سید النگی و مقصودلو ، پیوستن علی اکبر بسطامی به این مجموعه در شهرداری کردکوی،  روزهای آینده را مصداق جانمایی ۵ پادشاه در یک اقلیم می کند در صورتی که از قدیم گفته اند : " دو پادشاه در یک اقلیم نمی گنجد " .حال چه رسد به ۵
باید صبر و سکوت پیشه کرد و تحرکات را رصد کرد.
اسماعیل البرزی

  25 آذر 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز