رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان گنبدکاووس؛ پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌آهن گرگان ـ گنبد در گذشته توسط ایشان کلنگ‌زنی شده است، اظهار کرد: در پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد مشکلاتی وجود داشت اما توفیقاتی به عمل آمده که ان‌شاءالله همین روزها این پروژه به نتیجه خواهد رسید چراکه هم برای منطقه شما و هم برای ایران ما مهم خواهد بود.

دکتر علی لاریجانی در همایش «پیامبر رحمت، منادی وحدت» به مناسبت هفته وحدت با حضور علمای شیعه و سنی در شهرستان گنبد کاووس با بیان اینکه بنده کلنگ پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد را زدم اما از همان زمان توبه کردم که دیگر برای جایی کلنگ‌زنی انجام ندهم، تصریح کرد:مقرر بود وزارت نیرو این پروژه را به آستان قدس برای سرمایه‌گذاری تحویل دهند که در دولت جدید بین این پروژه و دولت دعاوی به وجود آمد و کار به دادگاه کشید که بزودی در حال حل است

وی افزود: راه‌آهن تهران ـ مشهد که فاینانس آن توسط چین در حال انجام است و پروژه مهمی می‌باشد که ان‌شاءالله کارهای نهایی آن در حال انجام است.

وی اولویت برنامه ششم را سرمایه‌گذاری در راه‌آهن دانست و گفت: چند برنامه استراتژیک مورد توجه برنامه ششم است که یکی از آنها پروژه راه‌آهن است چراکه حجم ریلی کشور پایین است و ما در نظر داریم در این برنامه چند خط ریلی را در کشور ایجاد کنیم.

دکتر لاریجانی در مورد منطقه آزاد تصریح کرد: منطقه آزاد جزو خواسته‌های شماست و در حال بررسی است البته نقشه‌های مدون آن به مجلس ارائه نشده ‌که به گفته استاندار در حال طی مراحل آخر است. این پروژه می‌تواند برای استان شما از لحاظ ایجاد اشتغال و آبادانی یک نعمت بزرگ محسوب شود ولی به شرط‌ها و شروط‌ها و باید این منطقه پایگاه پرش صادراتی شود در غیر این صورت عملی نخواهد بود بلکه می‌تواند مضر نیز باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: منطقه آزاد، منطقه مهمی است اما ما تجربه خوبی در مناطق آزاد کشور نداشتیم و از همین لحاظ یک مقدار تردیدهایی وجود دارد. به نظر می‌رسد در منطقه آزاد اینچه‌برون ظرفیت صادراتی وجود داشته باشد که اگر درست پایه‌گذاری شود هم شغل و هم صادرات ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزی منطقه خاطر نشان کرد: محور مهم استان بر مبنای کشاورزی است و ما هم باور داریم که باید این بخش را مورد حمایت قرار دهیم تا از لحاظ اقتصاد مقاومتی و خودکفایی مستقل شویم. مشکل آب در همه جا وجود دارد و کشور ما کشور خشکی است که باید از آب استفاده‌ بهینه شود. البته در این بخش باید ساماندهی‌هایی انجام شود تا وضع روستاها به وضعیت مطلوبی برسد و باید راهکارهایی تعبیه کنیم تا پتانسیل کشاورزی در آینده بهتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد ظرفیت‌های منطقه شرق گلستان گفت: به نظر می‌رسد در این منطقه شرایط سرمایه‌گذاری نفت و گاز وجود دارد که به جز آبادانی استان می‌تواند در منافع ملی کشور مفید باشد البته باید نگاه درستی از آن داشته باشیم و بررسی‌های دقیق صورت گیرد تا بتوانیم راه پیشرفت را برای منطقه و رونق اقتصادی را در کشور فراهم کنیم.

دکتر علی لاریجانی که در همایش پیامبر رحمت منادی وحدت به مناسبت هفته وحدت با حضور علمای شیعه و سنی سخن می گفت، با اشاره به رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری ،یادآور شد: در این دوران پرتلاطم، برخی رهبران کشورهای اسلامی در مقابل جنایات در فلسطین یمن و سوریه خودشان را به خواب زده‌اند، واقعیتی تلخی در منطقه حاکم است که رهبران برخی کشورها با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی این شرایط تلخ را یک تجربه برای جهان اسلام دانست و گفت: باید این ناخالصی ها را جهان اسلام از بین ببرد، شما عزیزان درک درستی از شرایط حضور و فهم صحیح از سیره نبوی دارید و واقعا در لسان شما پاسداری خون شهدا احساس می‌شود.

وی افزود: حساس‌ترین زمان در دهه‌های اخیر در منطقه مشاهده شده و طی همین چند سال شرایط تا حد زیادی تغییر کرد و شیطنت‌های گوناگونی دشمنان علیه ایران داشتند ولی ایران اسلامی با رهبری هوشمندانه و با تذکرات خود مسیر انقلاب را به سوی حرکت تکاملی سوق داد و این شیطنت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها نه در امنیت و نه در بقیه امور تأثیری در ایران نداشت اما سختی‌ها در همه جا وجود دارد و برای همه دردآور و ناراحت‌کننده است.

دکتر لاریجانی در ادامه گفت: وقتی کشور فلسطین سختی می‌کشد و صهیونیست‌ها قصد دارند مسجدالقصی را از چنگ مسلمانان درآورند یا اجحاف‌هایی که در حق مردم فلسطین و کرانه باختری و جهان اسلام می‌شود دردآور است و متأسفانه جهان اسلام یا دنیای اسلام خواب‌آلوده هستند و یا خودشان را به خواب می‌زنند.

وی با اشاره به اتفاقات کشور یمن تصریح کرد: مردم یمن در یکسال و نیم گذشته کشته‌های زیادی دادند و اموال آنها به یغما برده شد و در منطقه اطراف ما اتفاقاتی می‌افتد که مسلمانان به نفع رژیم صهیونیسم بدون هزینه کردن این کشور انرژی بین مسلمانان را تضعیف می‌کنند.

وی اظهار کرد: چرا کشورهای اسلامی مهم آنقدر از اسلام دور شده‌اند که حاضرند با رژیم صهیونیسم علیه مسلمانان کار کنند البته در جنگ 33 روزه این مشکلات وجود داشت ولی به صورت پنهانی بود که بعدها کشف شد؛ البته مایه تأسف است که این شرایط برای کشورهای اسلامی به وجود آمده ‌است.

لاریجانی اظهار کرد: آقای احمد طیب نظرات روشنی را در مورد مسلمانان بیان داشتند و در سخنان گفته‌اند همه فِرَق اسلامی مسلمان هستند و این درگیری‌ها به سبب وهابیت است که باعث شده در بعضی از رفتارهای ناخالص سایش ایجاد شود.

وی گفت: همه مسلمانان بدانند ما برادر و در آغوش هم هستیم و اهل شیعه و اهل سنت هیچ تفاوتی ندارند و فقط در بعضی از اهل سنت تندروهای ناخالص مشکل ایجاد کردند که در بیان آنها مشخص شده و این باعث می‌شود که در آینده اسلام آینده روشنی ایجاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان پیامبر اسلام گفت: رسول خدا(ص) بیاناتی دارند که بسیار جذاب است و می‌فرمایند شیطان گرگی انسان‌نماست و گرگ همواره گوسفندان وامانده و دور مانده را می‌درد پس، از دسته‌بندی و فرقه فرقه شدن بپرهیزید و در اجتماعات و مساجد حضور یابید که در این سخنان هم خطر و هم طریق وحدت بیان شده و هر دو مهم می‌باشد و اگر همین سخن را در راستای عمل قرار دهیم خیلی از گرفتاری‌های عالم اسلام رفع خواهد شد.

لاریجانی با اشاره به وحدت سیاسی گفت: اهل سنت و شیعه هر یک دارای مکتبی هستند و کسی انتظار ندارد از عقایدشان دست بردارند بلکه پایه اصول و عقاید بر عقلانیت است و باید بین دو مکتب محور وحدت وجود داشته باشد. محور از لحاظ مکتبی که همان مدرسه نبوی پیامبر(ص) است.

وی افزود: البته در وحدت سیاسی محور وحدت پیشوای عادلی است و نعمتی است که هیچ یک ارزش آن را نمی‌دانند ولی ما ایرانیان این ارزش را درک کرده و در سخت‌ترین شرایط بر مبنای این محور پیشوای پارسای خود را چه در زمان امام و چه در زمان مقام معظم رهبری حمایت کردیم و ولایت فقیه باعث وفاق در ملت ایران شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روزهای اول انقلاب اسلامی گفت: در اوایل انقلاب بحران‌های زیادی داشتیم و هرگاه امام راحل صحبت می‌کردند چه در زمان جنگ و چه بعد از آن دل‌ها آرام می‌گشت و بعد از آن نیز در بحران‌های هسته‌ای با فکر سازنده مقام معظم رهبری توانستیم با صلابت از این مسیر بحرانی عبور کنیم.

لاریجانی افزود: من فکر می‌کنم ولایت فقیه و رهبری ودیعه‌ای برای مسلمانان است که ایرانیان تجربه کرده و باید قدرشناس آن باشند و ان‌شاءالله همانطور که وحدت در منطقه شما نمونه جذاب و الگویی در کشور است بتوانیم از این رفاقت و محبت به عنوان سرمایه‌ای بزرگ در آبادانی کشور استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تلاش و باور ما این است شرایط ایران برای تغییرات مهم فراهم شده زیرا هم نیروی انسانی و هم ظرفیت مناسبی در کشور وجود دارد و ما باید تسهیلات و امکانات را در اختیار قرار دهیم و با شرایط جدید زمینه‌ای برای اشتغال جوانان فراهم کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد توافقات هسته‌ای گفت: متأسفانه برخی از کشورها شرایطی را فراهم می‌کنند تا شرایط ایران را به هم بزنند که این در توافق هسته‌ای نیز اعمال شد تا فتنه بسازند ولی موفق نشدند چون ایران با تدبیر عمل کرد و توانست از این مسیر به خوبی عبور کند.

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

 

پروژه راه آهن گرگان ـ گنبد به زودی به نتیجه خواهد رسید

  26 آذر 1395
بخش : استان گلستان / مجلس
کد خبر: 55929
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز