جاده ای که مختص سیاه نمایی و وعده های انتخاباتی است/ آیا اتوبان وحدت احداث می شود؟

جاده کردکوی به بندرترکمن از جمله محورهایی است که به دلیل عرض کم و تردد بسیار زیاد، هر لحظه آبستن حوادث ناگواری است که می تواند علاوه بر تحمیل خسارات مالی به صاحبان خودرو، جان انسان ها را نیز تهدید کند که البته بر اساس شواهد و قرائن در طی سال های گذشته صدمات مالی و جانی فراوانی بر جای گذاشته است.

نکته جالب توجه آن است که در طول ۲ دهه گذشته غالب افرادی که داعیه نمایندگی مردم در خانه ملت را داشته و در برهه های مختلف خود را به عنوان کاندیدا معرفی کرده اند، برای جلب اعتماد عمومی وعده داده اند که یکی از اصلی ترین برنامه های آنان پس از ورود به مجلس، پیگیری ۴ بانده شدن و جدا سازی مسیر رفت و برگشت این محور خواهد بود و به دلیل وقوف کامل به حساسیت محور مذکور ، توسعه عمرانی و تعریض آن را در اولویت کاری خود قرار خواهند داد.

اما متاسفانه پس از پوشیدن ردای خدمتگزاری مردم در مجلس،  آنچه هیچگاه به ذهنشان نرسیده است، پیگیری حل معضلی به نام محور پر خطر کردکوی به بندرترکمن بوده است.

از سوی دیگر، شهروندان غرب گلستان بارها شاهد بوده اند که در مواقع سفر مسئولان ملی به منطقه، چند دستگاه از ماشین آلات راهداری به صورت صوری و به بهانه تعریض و توسعه محور مذکور ، یکی دو روزی در محدوده این محور مشغول جابجایی مصالح از چپ به راست و از راست به چپ بوده اند و پس از بدرقه مسئولان،  اثری از تداوم فعالیت آنان نبوده است که از این حیث می توان این محور را به عنوان نمادی برای سوء مدیریت،  ناکارآمدی ، سیاه نمایی و مجالی برای ارائه گزارش های صوری عملکرد متولیان امر دانست.

حال با توجه به فاصله کوتاه و ده کیلومتری مسیر ، پر خطر بودن محور ، حجم بالای تردد و حضور ادارات متولی راه و حمل و نقل در دو سوی جاده ، انتظار می رود نماینده غرب گلستان در مجلس با پیگیری بی وقفه و دستور ویژه به نهادهای مربوطه،  مطالبه دو دهه گذشته شهروندان منطقه را با احداث اتوبان " وحدت " که مناطق سنی و شیعه نشین را به هم متصل کرده است با واقعیت پیوند زند.
ارجاع به یک خبر قبلی:
" ۱۳ مهر ۱۳۸۹ خبرگزاریهای کشور و منطقه اعلام داشتند: ساخت بزرگراه بندرترکمن کردکوی، طی مراسمی با حضور وزیر راه و ترابری، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در کردکوی در استان گلستان آغاز شد.
در این خبر آمذه بود که این پروژه با 10 کیلومتر طول و اعتبار 56 میلیارد ریال ساخته می شود. از این میزان اعتبار، تاکنون پنج میلیارد ریال تخصیص یافته و قرار است طی مدت 20 ماه اجرا شود. "
حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
اسماعیل البرزی

  2 دی 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز