بودجه های عمرانی شهرداری کردکوی به کجا می رود ؟/ مهمانان ناخوانده از کجا آمده اند ؟

وعده های دلنواز شهردار مستعفی کردکوی یکی پس از دیگری و به بهانه های مختلف در طول ۱۸ ماه گذشته در سیاهه وعده های سر خرمن ثبت شد و شهروندان کردکوی که توقعی جز حرکت در مسیر توسعه از مدیریت شهری نداشتند  آرزو به دلشان ماند که حتی یک وعده از شعار سرایی هایی مانند احداث پارک همدلی،  کلینیک درمان ناباروری و آب بندان بانکلاته در شهرشان محقق شود.

غالبا دو دلیل عمده برای توجیه خلف وعده شهردار در عملی شدن وعده های دائمی از سوی حامیان شهردار مطرح شده است که یکی فقدان بودجه کافی و دیگری سنگ اندازی مخالفان شهردار در شورای شهر بوده است.

پر واضح است که حقوق کارمندان ، بخش اعظمی از بودجه شهرداری ها را می بلعد و اصل مدیریت در بکارگیری منابع انسانی می تواند تا اندازه زیادی در مدیریت و کاهش هزینه ها اثر گذار باشد تا مجالی برای استفاده از منابع مالی شهرداری در جهت انجام امور عمرانی و سرعت بخشی به روند توسعه شهر و تحقق وعده ها فراهم شود.

از سوی دیگر بر اساس قانون، بکارگیری نیروهای جدید در شهرداری باید بر اساس صدور مجوز از سوی شورای شهر و تایید مراجع بالا دستی نظیر اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری صورت پذیرد.

بارها شنیده ایم که گفته اند بالا بودن مجموع حقوق پرسنل شهرداری کردکوی مجالی برای پرداختن به امور عمرانی و توسعه شهر باقی نگذاشته است و جالب تر آنکه هر گاه فریاد دلسوزان شورا نشین در خصوص نیروهای مازاد و فاقد شغل تعریف شده در شهرداری کردکوی در ماههای اخیر به هوا بلند شده است این پاسخ از سوی حامیان شهردار در شورای شهر صادر شده است که این نیروها به صورت کارآموز و یا عناوین دیگر در شهرداری رفت و آمد دارند و قرار نیست حقوق بگیر شهرداری باشند.

حال صدور لیست تایید انجام کار پرسنل برای آبان ۹۵ در شهرداری کردکوی پرده از پنهان کاری و توجیهات غیر منطقی قانون گریزان برداشته است و به روشنی حکایت از آن دارد که برخی نیروها احتمالا به واسطه بهره مندی از رانت قدرت،  شورا نشینان و اداره کل شهری و شوراهای استانداری گلستان را دور زده اند و به بهانه های مختلف وارد شهرداری شده و در قالب نیروهای حجمی زیر مجموعه شرکت خدماتی در مجموعه مدیریت شهری ماندگار شده اند و حتی برای عدم حضور احتمالی شان اضافه کار نیز دریافت نموده اند.

سوال واضح از سرپرست شهرداری کردکوی این است که این افراد برای اساس کدام قانون از منابع شهرداری و امانتی که شهروندان به آنان سپرده اند حقوق دریافت می کنند؟

آیا این همان آسیبی نیست که سبب شده است تا بخش اعظم بودجه شهرداری به مسیر پرداخت حقوق هدایت شود و توسعه عمرانی در شهر به رویایی برای شهروندان تبدیل شود ؟

مهمتر از همه آنکه چه فرقی میان برخی افراد فاقد تخصص که به دلیل بهره مندی از رانت وارد شهرداری شده اند با جوانانی که با وجود دارا بودن تخصص های مختلف در صفحات روزنامه ها و کوچه پس کوچه های شهر به دنبال شغل روزگار می گذرانند وجود دارد ؟

بی شک توقع شهروندان این است که در دوره جدید ، رانت دهی و تبعیض از صفحه عملکرد مدیریت شهری کردکوی رخت بر بندد و صدای آنانکه از هیچ رابطه و به تعبیر صریحتر،  پارتی بهره ای ندارند نیز شنیده شود.

در نوشتار آتی به تفکیک در خصوص روابط سببی یا نسبی مهمانان ناخوانده شهرداری اطلاع رسانی خواهد شد.
اسماعیل البرزی

  5 دی 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز